RTÜK'e ve Binali Yıldırım'a çağrıda bulundu!

CHP İstanbul adayı, ortak yayın hakkında RTÜK ve AK Parti adayı Binali Yıldırım'a çağrıda bulundu

RTÜK'e ve Binali Yıldırım'a çağrıda bulundu!

CHP İstanbul adayı, Pazar günü gerçekleştirilecek ortak TV yayınından elde edilecek reklam gelirlerinin faydalı kurumlara aktarılması teklifinde bulundu.

Bahçelievler'de gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Münazarada programın ortasında bir ara verileceği hususu bana iletildi. Yanılmıyorsam 10 dakika kadar reklam arası olacak. Buradan RTÜK'e ve sayın Yıldırım'a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV'lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım.

"SAYIN YILDIRIM'IN DA OLUMLU KARŞILAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Bu seslenişi Sayın Yıldırım'ın da olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Eğer öyle bir reklam arası oluşursa, RTÜK'ün yetkisi dahilinde ise, ya da bu konuda genel bir anlaşma sağlanırsa, tüm kanallardaki reklam gelirlerinin, bu anlamda fayda sunan kurumlara dağıtılması konusundaki teklifimi buradan iletmiş olayım. Sayın Yıldırım'ın da buna, 'Evet' diyeceğini tahmin ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 6 ay Önce

yahu bu adam sineğin ayağından yağ çıkarmaya çalışıyor ne geliri olacak futbol stadınamı biletle gelecek varda gelirini bağılıyon milleti enayimi sanıyor buadam ben anlamadım

mehmet
mehmet - 6 ay Önce

bizim sevgi pıtırcığı şimdide iyilik meleği görünmeye çalışıyor ha pardon iyilik pıtırcığı

SIRADAKİ HABER

banner5