Saadet Partisi, 70 belediye başkan adayını açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin belli olan bazı belediye başkan adaylarını açıkladı

Saadet Partisi, 70 belediye başkan adayını açıkladı

31 Mart 2019 yerel seçimi yaklaşırken Saadet Partisi’nin de belli olan belediye başkan adayları açıklandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Ankara'daki İl Başkanları, İl Müfettişleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında 10 il, 51 ilçe ve 9 belde belediye başkan adayının isimlerini kamuoyuyla paylaştı. Resmi olarak 15 Şubat’a kadar devam edecek olan süreç içerisinde Saadet Partisi bütün il, ilçe ve belde belediye başkan adayını açıklayacak.

Saadet lideri Karamollaoğlu ilk etapta belli olan 10 il ve 51 ilçe ve 9 belde belediye başkan adaylarını Ankara’da düzenlenen toplantıda açıkladı.  

ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AK PARTİLİ ESKİ VEKİL OLDU

Açıklanan listeye göre, Saadet Partisi Adıyaman'da Ak Parti’nin 22. Dönem Gaziantep Milletvekilliğini yapan Ahmet Faruk Ünsal'ı belediye başkan adayı olarak gösterdi. Aynı zamanda Ünsal, 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi'nin 27. Dönem Gaziantep Milletvekili Adayı oldu.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI LEVENT BAŞTÜRK

Saadet Partisi’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Baştürk olarak açıklandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde derslerde veren Baştürk dış politika çalışmalarıyla biliniyor.

İŞTE SAADET PARTİSİ'NİN AÇIKLANAN 11 BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ İSİMLERİ

Saadet Partisi, Hakkari’den Rahmi Çiftçi, Isparta'dan Av. Faruk Algınkılınç, Eskişehir'den Levent Baştürk, Edirne'den Mansur İriş, Karabük'ten Mehmet Yüce, Çankırı'dan Mustafa Ünver, Karaman'dan Şaban Şahin, Tokat'tan Alparslan Akyüz, Bitlis'ten Yaşar Buhan'ı belediye başkan adayı olarak gösterdi. 

Saadet Partisi'nin açıkladığı 10 il, 51 ilçe ve 9 belde belediye başkan adaylarının isimleri şöyle:

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5