banner29

Saadet'ten kayyum kararına tepki: Akl-ı selimden uzaktır!

HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyum atanmasına tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, "Alınan bu karar Türkiye'nin ve bölgenin geleceği açısından sağduyu ve akl-ı selimden uzaktır" ifadesini kullandı.

Siyaset 19.08.2019, 16:53 19.08.2019, 17:20
Saadet'ten kayyum kararına tepki: Akl-ı selimden uzaktır!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, İçişleri Bakanlığı kararıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın görevden alınmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, "Diyarbakır, Mardin ve Van halkının iradesine ipotek konulmuştur. Hükümet, siyasetin legal aktörleri ile meseleleri çözme gayreti göstermek yerine, legal olmayan aktörleri ile pazarlık yapmakta bir beis görmüyor" dedi.

Aydın, "Neden 4 ay önce seçimlere girmelerine müsade edilenler, bugün görevden alınıyor? Alınan bu karar Türkiye'nin ve bölgenin geleceği açısından sağduyu ve akl-ı selimden uzaktır" ifadesini kullandı.

Yorumlar (1)
Yeloğlu 2 yıl önce
saadet yöneticilerinden farklı bir açıklama beklenmiyordu zaten.ne şeit yakınlarının ,ne de gazilerin belediyelerden atılmasına ses çıkarıyorlar.Bunlar Türk Bayrağının indirilmesine ve İstiklal Marşı yerine PKK marşı okunmasını kabul edenlerdir.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?