banner30

banner29

Seçim barajı düşürülüyor! AK Partili isim açıkladı...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçim barajının yüzde 7 ile 5 arasında bir seviyede olabileceğini söyledi.

Siyaset 11.03.2021, 13:46
Seçim barajı düşürülüyor! AK Partili isim açıkladı...

Türk siyasetinde uzun zamandır devam eden seçim barajı tartışmalarıyla ilgili devam eden çalışmaların sonuna gelindi.

CNN Türk canlı yayınında Dicle Canova'nın konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

7 Mİ OLUR 5 Mİ OLUR, ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Hayati Yazıcı, "Türkiye'de yüzde 10 barajı uygulanıyor. Dünyada en yüksek barajı uygulayan ülke Türkiye. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde çıta yüksek. Barajın çok anlamı kalmamış durumda ama herkesin parti kurması gibi bir gelenek de oluşabilir. Bunların denetlenmesi, takip edilmesi gibi konular Cumhuriyet Başsavcılığı bakıyor. Barajı makul bir yere getirme şeklinde çabamız var. 7 mi olur 5 mi olur, hangisi doğru şeklinde bir çalışmalar yapıyoruz. 5 ile 10 arasında bir şey olacak. Bir rakam söylemem çok doğru olmaz, baraj bir noktaya inecek." dedi.

Yorumlar (1)
kaygan kavsak 1 ay önce
Turkiye Norvec izlanda degil ki, Turkiye kaygan-kavsak Anadolu. Burada ayakta kalmak icin guclu iktidar/yonetim olmak zorunda o yuzden secim baraji en az % 15 olmali. onlar 7 ye mi indirmis? sapittilar iyice
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?