banner29

Sezgin Tanrıkulu'nun ağabeyi niçin vatandaşlıktan çıkarıldı? Subay mı vurdu...

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Yüksek Gerilim” programında siyaset dünyasına bomba gibi düşecek bir iddia ortaya atıldı. Hangi siyasetçinin ağabeyi "subay vurmakla" suçlanıyor?

Siyaset 14.10.2019, 13:55 14.10.2019, 15:04
Sezgin Tanrıkulu'nun ağabeyi niçin vatandaşlıktan çıkarıldı? Subay mı vurdu...

Milat Gazetesi yazarı gazeteci Serdar Arseven, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun İsveç'te yaşayan ağabeyi Saim Vildan Tanrıkulu’nun "askerlikten kaçmak için Türk vatandaşlığından bilerek çıktığını" iddia etti.

İddialarını daha da ileri taşıyarak, Saim Vildan Tanrıkulu'nun "bir subay vurduğunu" ve bu nedenle Türkiye'ye dönmek istemediğini öne sürdü.

Bu iddialar üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’na cevap hakkı vermek isteyen Yüksek Gerilim programı sunucusu Faruk Mangırcı’nın bu talebi ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu tarafından kabul görmedi.

Beyaz Gazete'nin haberine göre, Tanrıkulu, “Bırakın iğrenç yayın yapıyorsunuz. Konuşmaya gerek yok.” diyerek canlı yayında bu iddialara cevap vermekten kaçındı.

SUBAY MI VURDU?

Öte yandan, Serdar Arseven gündeme getirdiği bu iddialara ilişkin yaptığı bir röportajın ses kaydını da yayınladı, o röportajda çok daha ağır iddalarda bulunulduğu da ortaya çıktı.

İşte o ses kaydında geçen diyaloglar:

* İlk arama…

- Ben Haberevet.com’dan arıyorum… Sezgin Bey, ağabeyiniz Vildan Tanrıkulu’nun vatandaşlıktan çıkartılması ile ilgili… "Bir Subay vurdu da onun için" deniyor…

- (Telefon kapandı)

* İki dakika sonra kendisi aradı…

- Sezgin Bey, biraz evvel kapattınız zannettim.

- Hayır hayır… Kapandı… Şimdi söyledikleri yalan… Bu bilgilerin kimler tarafından verildiğini de biliyorum…

- Resmi gazete var elimde… Elimde 6 Şubat 1993 tarihli… Yurttaşlıktan çıkartılma kararı var… Ağabeyiniz Bakanlar kurulu kararı ile yurttaşlıktan çıkartılmış…

- 1992 yılında, askerlik görevini yapmadığı için… 12 Eylül’den önce yurt dışına çıkmıştı. Sonra askerlikten dolayı… Şu anda yurt dışına gidip geliyor… Şu anda Türkiye’ye gelip gidiyor.

- Kendisi İsveç’te yaşıyor…

- İsveç’te şu anda…

- Vatandaşlığa döndü mü?...

- Hayır, vatandaşlığa dönmedi… İsveç vatandaşı… CHP’de olmamdan rahatsızlık duyanlar var. Anlatabildim mi?.. Tamamen yalan o (subay öldürdü hikayesi)...

- Asker kaçaklığı…

- Bu konuda…. Bakın…

KILIÇDAROĞLU'NUN HABERİ VAR MI?

Bu ses kaydının Beyaz TV ekranlarında yayınlanmasının ardından görüşlerini açıklayan gazeteci Serdar Arseven, CHP’nin askerlik üzerine seçim propagandası yaptığını ifade ederek “Bu konu ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bir bilgilendirme faksı gönderdim. Ancak şu ana kadar cevap alamadım. Acaba Kılıçaroğlu’nun bundan haberi var mı?” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun ağabeyinin asker kaçağı olduğunu rahat rahat söyleyebildiğini ifade eden Arseven, “Bir asker kaçağı bu ülkede rahat rahat gezemez. PKK’nın İsveç’te ne kadar etkin olduğu belli. İsveç vatandaşı olmak için ya çok paranız olacak ya da Türkiye’de çok büyük bir suçunuz olması gerekiyor.” dedi.

Arseven, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu iddialara cevap vermesi gerektiğini söyledi.

Yüksek Tansiyon’un yorumcularından gazeteci Mehmet Faraç ise, “Ben bu şahsın PKK’nın avukatlığı yaptığı konusuna girmek istemiyorum. Bu şahsın PKK’nın avukatlığını yaptığını gazeteler çarşafa çarşaf yazdı zaten. Ben söz konusu şahsı muhatap almak istemiyorum. Bu şahıs gazetecileri arayıp tehdit etti ve gereken tepkiyi CHP tabanından aldı. Ben sırf CHP tabanını üzmemek için bu iddia hakkında görüş bildirmek istemiyorum. Ben o şahsı muhatap almıyorum. Benim muhatabım gerçek CHP’lilerdir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?