banner29

Şirin Ünal'dan Nadira Kadirova açıklaması! Olay tamamen...

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, evinde bakıcılık yapan Nadira Kadirova'ya ilişkin olarak açıklama yaptı

Siyaset 19.11.2019, 18:44
Şirin Ünal'dan Nadira Kadirova açıklaması! Olay tamamen...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2020 yılı bütçesi görüşmeleri devam ederken, AK Partili Şirin Ünal'ın evinde intihar eden Nadira Kadirova ile ilgili bir tartışma yaşandı.

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan Nadira Kadirova'nın hayatını kaybetmesine değinerek, Ünal'ın komisyon divanında görev almasından rahatsız olduğunu söyledi. Pekgözegü, ölen şahsın güvencesiz çalışıp çalışmadığının da tespit edilmesi gerektiğini belirtti.

Komisyonu yöneten Ünal ise Pekgözegü'nün açıklamalarına cevap vererek, şöyle konuştu:

"Sayın vekil kişilik haklarıma saldırdığı için kendisini şiddetle kınıyorum. Anayasaya göre savcılık soruşturmasının gizliliği ilkesi vardır. Sayın vekil beni ve ailemi küçük düşürmeye çalışmıştır. Bu konuda soruşturma devam ediyor. Milletvekili dokunulmazlığımı bir kenara bırakarak aile fertlerimle birlikte hem polise hem de savcılığa ifademi verdim. Savcılığın yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine sabırlar diliyorum. Şu ana kadar bana gelen bilgilere göre olay tamamen bir intihardır. Şizofrenik belirtileri vardı. Biz savcılığımızın vereceği kararı bekliyoruz, ona uyacağız. Ben şunu söylemek istiyorum; Allah bu tür acıları inşallah size de yaşatsın."

Bazı milletvekillerinin, Ünal'ın "Allah bu tür acıları inşallah size de yaşatsın" açıklamasına tepki göstermesi üzerine Ünal, oturama ara verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?