banner30

banner29

Son ankette AK Parti uçtu!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, AK Parti'nin yüzde 47'lik oy potansiyelini geçtiğini söyledi.

Siyaset 27.08.2008, 21:19 23.07.2019, 17:32
Son ankette AK Parti uçtu!

Çetinkaya, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Malatya-Elazığ-Diyarbakır istikametindeki Güney Çevreyolu'ndaki çalışmalar hakkında bilgi aldı, incelemelerde bulundu.
Burada gazetecilere açıklama yapan Çetinkaya, Türkiye'nin her yönü ile bir şantiye görünümünde olduğunu, Ardahan, Iğdır, Kars gibi en ücra bölgelerde bile bölünmüş yol çalışmaları yapıldığını kaydetti. 

Kapanma davasının açıldığı 14 Marttan itibaren vatandaşları demoralize etmediklerini, davanın hiç bir şekilde işlerin aksamasına neden olmasına izin vermediklerini ifade eden Çetinkaya, ''AK Parti şu ana kadar Anayasa'nın emrettiği doğrultuda verdiği sözü yerine getirmiştir vatandaşın karşısında. Milletten aldığı emanet o gün 5 yıllıktı 5 yılı doldu ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir tıkanma oldu. Bu nedenle 3 ay öne aldık milletvekili seçimini. Ama tüm ulusa beyanatımız şudur ki yerel seçimler 29 Mart 2009 tarihinde yapılacaktır'' dedi. 

Çetinkaya, seçimler için tüm teşkilatlarının aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, ''Bir seçimden çıktık, öbür seçime. Biz bir seçimden çıkınca yarın seçim olacakmış gibi her şeye hazır durumdayız. Şimdiden amansız bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Devamlı olarak dolaşıyoruz teşkilatlarımızla birlikte'' diye konuştu. 

Çetinkaya, bir gazetecinin yerel seçimlerin ocak ayında olacağına dair konuşmalar olduğunu söylemesi üzerine, şöyle dedi: 

''Hayır, kesinlikle seçimlerde öne alma diye bir konu bahis konusu değil. Biz milletimize bir söz verdik. Devamlı olarak seçimi gündemden çıkarıyoruz. Milletimiz bilecek seçim 4 senede bir. Şu anda Anayasa değişikliği dolayısıyla yerel ve genel seçimlerin 4 yılda bir yapmayı kararlaştırdık. 29 Mart 2009 günü yerel seçimler yapılacaktır. 

Geçtiğimiz dönemde yerel seçimlerde, genel seçimde aldığımız 34.5 oyu, yüzde 42'ye çıkardık. 22 Temmuzda bu oyu yüzde 47'ye çıkardık. Onun için sorumluluğumuz daha da artmıştır. Bundan sonra daha da artacaktır. Yaptırdığımız son kamuoyu araştırmalarında şu andaki yüzde 47 oyun çok üstündeyiz. Bizim dışımızda yapılanlarda da öyle. Dolayısıyla biz şu anda rakipsiz, başa güreşiyoruz. Yani başpehlivanız. Onun için hepsini aşağıdan yukarıya, yukarıdan aşağıya toplasan bir AK Parti etmiyor. Neden? Çünkü milletimiz yıllardan beri hizmete hasret kalmıştı. Hizmet nasıl olur? İstikrar ile olur. Koalisyon dönemlerinde böylesi şantiyeye dönmüş müydü Türkiye Allah aşkına?'' 

AK Parti Milletvekili Faruk Septioğlu da ABD'de bir ekonomik kriz olduğunu, İngiltere'nin aynı krizin eşiğinde olduğunu belirterek, ''Dünya bir krizin eşiğinde ama Allah'a şükür Türkiye'de bu istikrar ve adaletle krizin hiç bir belirtisi yok. Biz bu krizi en güzel, iyi şekilde atlatıyoruz'' dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?