Tamer Akkal AK Parti'ye geçti!

İYİ Parti'den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti'ye geçti. TBMM'deki AK Parti Parti Grup Toplantısı'na da katılan Akkal'a parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı. Böylelikle AK Parti'nin Meclisteki koltuk sayısı 291'e yükseldi. İyi Parti'nin de 40 vekili Meclis'te.

Tamer Akkal AK Parti'ye geçti!

28 Ocak'ta İYİ Parti'den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti'ye geçti. Erdoğan, konuşmasının öncesinde AK Parti'ye katılan eski İyi Partili Tamer Akkal'a parti rozeti taktı.

Akkal, HDP'nin büyükşehirlerde aday çıkarmamasının Millet İttifakı'na destek vermek anlamına geldiğini ve parti içinde demokratik olmayan uygulamalar olduğunu belirterek, tepki amacıyla partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

TAMER AKKAL KİMDİR?

Tamer Akkal, İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye geçmesinin ardından kamuoyunun yakından araştırdığı isim olmaya başladı. Peki, İYİ Parti'den 27. Dönem Milletvekili olarak TBMM'ye giren ve sonrasında AK Parti'ye geçiş yapan Tamer Akkal kimdir? İşte, o merak edilen o isim hakkında TBMM'den alınan bazı bilgiler
Tamer Akkal, 1974 yılında Manisa'da dünyaya gelmiştir.

İş Adamı ve Yatırımcı; İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa'da tamamladı. Yükseköğrenim için İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne girdi ve hâlen eğitimine devam etmektedir.

Uzun yıllar boyunca aile şirketini yönetti. 2 dönem Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Ankara Delegeliği, Manisa Otobüsçüler ve İşletmecileri Derneği Başkanlığı gibi STK'larda çeşitli görevlerde bulundu. 2007 yılından itibaren Manisa'da siyaset ile uğraşmaya başladı.

Akkal, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5