"Tek hedefimiz millete hizmet!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

"Tek hedefimiz millete hizmet!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Dün Ankara ve Trabzon’da söylemiştim 31 Mart seçimlerinde teşkilatlara çok önemli görevler düşüyor.

Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti seçmenlerinden 504 bininin burada kayıtlı olmadığını tespit ettik. Bu seçimde 1 milyon gencimiz de ilk defa oy kullanacak. 1,5 milyon kişi geçen seçimde ilçe değiştirdi içinde de 220 bin AK Parti üyesi var.

"Cumhuriyet Osmanlı'nın devamıdır"

Tarih bize inşallah tarihimizdeki liderle birlikte yeni bir tarih yazdırmayı nasip etsin. Cumhuriyet yeniden bir kuruluş değildir aslında Selçuklu’nun Osmanlı’nın bir devamı niteliğindedir.

Tüm il ve ilçe başkanlarımıza buradan talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde yer almayan seçmenlerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız.

Kocaeli'nde bugüne kadar 27 milyar TL yatırım yaptık. Birileri laf üretir, biz iş üretiriz. 12 ilçeye inşallah 31 Mart akşamı AK Parti olarak sancağı dikiyoruz.

Biz ülkemizi ve milletimizi bir üst lige çıkarmaya kararlıyız. 2030 yılında ABD üçüncü sıraya düşecek, Türkiye beşinci sıraya yükselecek diyen biz değiliz. Bunu İngilizler söylüyor.

Cari açık verileri bir müjdedir

Dövizi ve faizi kullanarak ülkemizi tökezletmeye kalktılar. Açıklanan her veri ekonomideki dalgalanmanın yerini yeniden istikrara bıraktığını gösteriyor.

Cari işlemler açığı son 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu bir müjdedir.

Kredi kartı borcu olanından esnafımıza her kesime desteğimizle vatandaşımızın yanında yer aldık. Son ekonomik tuzak da milletimizin hedeflerine ulaşma azmini kamçılamıştır. Ya iyi bir hamle yapıp bir üst lige çıkacağız ya da patinaj yaparak eski günlere geri döneceğiz. Biz milletimizi bir üst lige çıkarmaya kararlıyız.

"Yönlendiremeyeceklerini anladılar"

Demokraside ve ekonomide kat ettiğimiz mesafe hem bugünlere gelmemizde hem hedeflere ulaşmamız konusunda çok büyük güvence. Geçmişte istedikleri gibi yönlendirenler artık bunu yapamadıklarını gördükleri için gelip bizimle anlaşma yolunu seçiyorlar.

Türkiye olmasa terör koridoru kurulacaktı

Türkiye eski Türkiye olsaydı Suriye'de o terör koridoru kurulmuştu. Filistin gibi, Bosna gibi kadim davalarımızdan eser kalmamıştı. Bunu biz söylemiyoruz, dünyadan sivil toplum temsilcileri, akademisyenler söylüyor."

AK Parti'nin Kocaeli adayları kim oldu?

Erdoğan, açıklamalarının ardından Kocaeli'de AK Parti'den aday olacak isimleri kamuoyuyla paylaştı.

Başiskele: Yasin Özlü

Çayırova: Bünyamin Çiftçi

Darıca: Muzaffer Bıyık

Derince: Zeki Aygül

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5