Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer, Ozan Arif'e de işkence yapmış!

CHP'nin yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer oldu. 12 Eylül darbe döneminin askeri savcısı Nurettin Soyer'in oğlu olan Tunç Soyer'in isminin açıklanması özellikle ittifak yapılan İYİ Parti'nin büyük tepkisine neden oldu. Alparslan Türkeş'i hapse attıran Nurettin Soyer’in Ozan Arif'e de işkence yaptığı ortaya çıktı.

Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer, Ozan Arif'e de işkence yapmış!

CHP'nin yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer oldu. 12 Eylül darbe döneminin askeri savcısı Nurettin Soyer'in oğlu olan Tunç Soyer'in isminin açıklanması özellikle ittifak yapılan İYİ Parti'nin büyük tepkisine neden oldu. Alparslan Türkeş'i hapse attıran Nurettin Soyer’in Ozan Arif'e de işkence yaptığı ortaya çıktı.

CHP'de İzmir adayı olarak Merkez Yönetim Kuruluna sunulan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ismi onaylandı.

12 Eylül darbe döneminin askeri savcısı olan Albay Nurettin Soyer, özellikle milliyetçi kesim için işkence ve idamlarla anılan bir isim olmuştu. CHP'nin, Tunç Soyer'i İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermesi İYİ Parti ile krize neden oldu.

TÜRKEŞ'İ HAPSE ATTIRMIŞTI
Ülkücü kesimin efsane lideri Alparslan Türkeş'i hapse attıran 12 Eylül savcısının oğlu olan Tunç Soyer'i, MHP tabanından oy toplamak isteyen Meral Akşener'in aday olarak istemediği biliniyordu. Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer, 12 Eylül askeri darbesinden sonra MHP ve ülkücü kuruluşlar iddianamesini yazan ve Alparslan Türkeş'e idam isteyen askeri savcı olarak biliniyor.

​​​​​​

OZAN ARİF'E İŞKENCE YAPMIŞ
12 Eylül döneminde Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer'in işkencelerini şiirlerinde anlatan Ozan Arif, yaşadığı acı dolu anları şu dizelerle anlatmıştı, "Biri bu Soyer'de domuzun dölü!...Sesinden tanıdım değilim deli. Tenasül uzvuma ceryanlı teli takarak yaptı benim sorgumu.".

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 14:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet Yavuz
İsmet Yavuz - 1 yıl Önce

Peşine düştüğünüz ömründe hiç bir zaman ülkücü olmamış,siyasi hayatında gezesiniz parti kalmayan her girdiği partinin liderini arkadan hançerleyen Meral Akşener’e hala CHP İzmir adayını savunabiliyorsa size düşen ağıt yakmak değil İP’i ve Merali terketmektir.

SIRADAKİ HABER

banner5