banner29

Türk ordusuna hakaret eden CHP'li vekil şehit cenazesinde sırıtmıştı!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Türk milletinin göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri için 'satılmış ordu' diyerek hakaret etti. Her kesimden büyük tepki alan Başarır'ın daha önce de, PKK tarafından şehit edilen Piyade Er Mustafa Korkmaz'ın cenazesinde gülerken çekilen görüntüsü ortaya çıkmıştı.

Siyaset 29.11.2020, 14:20 29.11.2020, 15:46

Pandemi ve terörle mücadelede çok önemli bir dönemden geçen Türkiye, içeride çeşitli provokasyonlara maruz bırakılıyor. Uluslararası gözlemciler, Türkiye’de meydana gelen bu provokasyonların dış bağlantılı olduklarını ifade ediyorlar.

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN SKANDAL SÖZLER!

Yurt içinde meydana gelen provokasyonlara en belirgin örnek, geçtiğimiz akşam yaşandı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katıldığı bir televizyon programında, Türk milletinin göz bebeği TSK için "satılmış ordu" diyerek hakaret etti.

HER KESİMDEN BÜYÜK TEPKİ GÖRDÜ!

Programa katılan diğer konukların tepkisiyle karşılaşan CHP’li Başarır, söyledikleri karşısında özür dilemeden ısrarını sürdürünce  konuklar tarafından büyük tepki gördü. 

VEKİLLİKYEN İSTİFASI İSTENDİ!

Ali Mahir Başarır adlı milletvekilinin sözlerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Mahir Ünal da tepki gösterdi. Ünal, CHP’li vekile, "Aziz Milletimizi temsil etme onuruna sahip değilsin" diyerek sosyal medya hesabından istifa çağrısında bulundu. 

BU İLK VUKUATI DEĞİLMİŞ!

Öte yandan Başarır'ın daha önce PKK tarafından şehit edilen Piyade Er Mustafa Korkmaz'ın cenazesinde gülerken görüntülendiği görüntüler yeniden gündeme geldi. Skandal açıklaması sonrası Başarır'ın o görüntüsü yeniden eleştirilerin hedefi oldu. 

SOSYAL MEDYADAN DA TEPKİ ÇEKTİ!

CHP’li Ali Mahir Başarır’a,sosyal medyadan da yoğun eleştiriler geldiği görüldü:

-“PKK tarafından Şehit edilen P. Er Mustafa Korkmaz'ın cenazesinde gülen Ali Mahir Başarır, Türk Ordusuna "Satılmış" dedi diye neden şaşırıyorsunuz?”

-“Bunlar, kendilerini bu topraklara ve bu toprakların değerlerine ne zaman ait gördü ki: şimdi görsünler...” şeklinde yorumlar yazıldı.

Yorumlar (1)
ahmet sami 7 ay önce
cumlenin tamamını tekrar önyargısız dinlersek ne demekistediğini daha iyi anlarız :Turkçeyi nereye çekersen gelen bir cumle üzeinden gürültü koparmak doğru değil.Tank Palet fabrikası ORDUNUN DEĞİLMİ.Bunun üzerinden fırtına koparmanın anlamı yok
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?