Valiye ''it'' dedi... Bir de özür bekliyor!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu'da Vali Seddar Yavuz'la yaşanan VIP gerilimi hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Valiye ''it'' diyen İmamoğlu özür beklediğini söyledi

Valiye ''it'' dedi...  Bir de özür bekliyor!

İmamoğlu "Vali'den özür dileyecek misiniz?" diye sorulduğunda ise "Vali bey bizden özür dileyebilir" diye konuştu.

İmamoğlu Ordu'da yaşananlar konusunda "Saat 8 buçukta biz Giresun havaalanına yanılmıyorsam Ankara-İstanbul seferleri vardı ve yoğundu. Vatandaşımızın işine zarar vermiş olacaktık. Biz saat 11:30'da gidiyoruz terminaller bomboş. VIP kapısına geliyoruz. Kapıya birikmiş vatandaşlarımızla fotoğraf çekiniyoruz. O esnada Trabzon İYİ Parti milletvekilimiz "içeri girelim başkanım" diyor." dedi.

İmamoğlu şöyle devam etti;
"Bu esnada içerideki kargaşa oluyor. Bizim VIP'ten geçmemize dönük bir engel oluşturulacaksa ya da Vali buna müsaade etmiyorsa kapatırsın VIP salonunu kimseyi içeriye almazsın."

"Böyle bir ortamda Sayın Vali bir tuzak kurmuş. Bir tuzakla bir şov yaparak ne yazık ki Karadeniz'deki o güzel ortamı atmosferi gölgeleme çabası içine düşmüş."

İstanbul'da basın toplantısı düzenleyen İmamoğlu'na Vali Yavuz'a "it" deyip demediği soruldu.
İmamoğlu bu soruya "Ben Vali Bey'in basitliğini ifade ettim. Tutanak yazan polisin söylediğimden ne anladığı beni ilgilendirmez" yanıtın verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başlattığı Koç Holding'ten uçak kiralama tartışmasına da değinen İmamoğlu "Sayın İçişleri Bakanı'na sesleniyorum. Bir kere kiralama konusunda yapılan bir takım işlemlerle hiç kimseden uçak tahsisi almış değilim. Pırıl pırıl bir siyasi yaşamım var. Her zamanki gibi iftira ve yalanla ithamda bulunmak çok ayıptır. Yazıktır günahtır." dedi.

'DÜNDAR İLE BENİM KONUŞMAM GEREK'
İmamoğlu, gazeteci Uğur Dündar'ın AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım ile yapması planlanan tartışmaden çekilme kararı için de "Sayın Dündar'la benim konuşmam lazım. Şu anda süreç devam ediyor. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5