banner29

Vekillerin böcek anıları

Meclis'te hemen her vekilin bir dinlenme öyküsü var. Dinleyeniyle konuşanından, telefondaki kahkaha seslerine kadar işte vekillerin komik dinlenme öyküleri.

Siyaset 30.05.2008, 01:53 27.07.2019, 17:44
Vekillerin böcek anıları

Önce Anayasa Mahkemesi Başkanvekeli Osman Paksüt, ardından da CHP Genel Sekreteri Önder Sav... Ard arda dinlendiklerini iddia ettiler. Ancak Meclis'teki vekillerle konuşunca anlaşılıyor ki dinlenmeyen yok. Hemen her vekilin bir dinlenme öyküsü var. Kimi kendisini dinleyenin güldüğünü, kimi dinlemeye bir bakanın şahit olduğunu söyledi.

İşte o anılardan bazıları:

TBMM İdare Amiri Hüsrev Kutlu: ARAYA MÜZİK GİRDİ


Bir gün telefonla konuşurken, araya müzik yayını girdi. Arkadaşım bana "Ne güzel müzik dinliyorsun" dedi. Ben de "Hayır, müzik benden değil, senden geliyor" dedim. Sonra anlaşıldı ki bizi dinleyen arkadaşların canı sıkılmış "müzik dinleyelim" demişler. Teknoloji gelişti artık müzik sesleri gelmiyor. Ben şahsım açısından dinlenmekten, takip edilmekten, kameradan, şundan bundan rahatsızlığım yok.

MHP Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan: ALIŞTIK ARTIK

Bakanlık görevini bıraktıktan sonra 2 yıl telefonlarım dinlendi. Telefonun dinlendiği gelen seslerden belli oluyordu. Bazen dinleyenlerin numaraları benim telefonuma düşüyordu. Ben arıyordum onları. Bana yanıt vermiyorlardı, söylediklerimi gülerek dinliyorlardı. Bizim saklımız gizlimiz söz konusu değil. Dolayısıyla takip edildiğimizin farkında olarak hayatımızı sürdürdük. Alıştık artık.

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan: ERDOĞAN DA DİNLENİYOR

Ben bir ceza avukatıyım. 12 Eylül'den beri Türkiye'nin en önemli ceza davalarına bakıyorum. 12 Eylül'den bugüne kadar dinlendiğimi biliyorum. Eskiden klasik olarak normal hatlardan dinliyorlardı. O zaman telefonu açtığınızda dinlenip dinlenmediğinizi, dinleyenlerin çaldığı havadan biliyorduk. Türkiye'de iddia ediyorum, Başbakan ve Cumhurbaşkanı dahil herkes dinleniyor.

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras: BABAM ANLIYORDU

Ben şahsen, dinlenip dinlenmediğimi bilmiyorum. Babam muharebeci olduğu için, evimizin telefonunun dinlenip dinlenmediğini anlıyordu. Dinlendiği zaman, "Bakın bizim telefon dinleniyor" derdi. Biz zamanında parti olarak "Kocakulak Kampanyası" başlatmıştık. O zaman kimse itibar etmedi. O zaman o kampanyayı sahiplenseydik, bugün yaşanacak olumsuzlukların önüne geçerdik.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart: DİNLEYENLE KONUŞTUM

Özel bir şifre ile arandığında dinlenip dinlenmediğinin tespit edildiği söylendi. Bunun üzerine Genel Kurul Salonu'ndan ben de aynı yöntemle telefonu çevirdim, karşıma, "Ben, polis memuru Hasan, buyurun" diye birisi çıktı. İkinci defa aradım aynısı çıktı. İçişleri Bakanı Genel Kurul Salonu'ndaydı. Hemen onun yanına gittim ve onun yanından aradım, aynı ses çıktı. Sayın Bakan, ilgileneceğini söyledi. Sonradan bunun tamamen teknik bir sonuç olduğu, dinlenme sistemi olmadığı kaydedildi. Sadece milletvekili değil Türkiye ve toplum dinleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?