"Y-CHP'de 'Yeşil kriz!'" CHP Ankara kulisinden dikkat çeken bilgiler...

CHP'de milletvekili taleplerinin erkenden başladığı ve tartışmaların şimdiden başladığı öne sürüldü.

"Y-CHP'de 'Yeşil kriz!'" CHP Ankara kulisinden dikkat çeken bilgiler...

CHP hakkında paylaştığı kulis bilgileriyle dikkatleri üzerine çeken Tahir Çalgüner, CHP merkezinde dolanan söylentileri paylaştı:

Ankara Milletvekili olarak siyasete tekrar geri dönmek isteyen Aylin Nazlıaka'nın milletvekili olarak önümüzdeki dönem parlamentoya dönmek istemesi üzerine; mevcut 27. dönem Ankara Milletvekillerinden Nihat Yeşil'in, 29 Mart'taki parti kurultayında parti meclisine Kılıçdaroğlu listesinden aday gösterilerek milletvekili gösterilmemesi ve genel merkeze kaydırılacağı iddiası gündeme düştü. Nihat Yeşil'in bu görev değişikliğine sıcak bakmadığı da gelen bilgiler arasında.

"ÖN SEÇİM YAPILSA SIRALAMANIN ALTINDA KALIR"

Bir milletvekili ön seçimi yapılsa sıralamanın çok altında kalacağı öne sürülen Nihat Yeşil'in parti meclisine girmesi de; parti meclisi yapısının ve oluşumunun genel temayüllerine aykırı diyen CHP'liler bu durumun parti içi dengelerde bir krize neden olabileceğini söyledi. Nihat Yeşil'in böylesine bir parti içi denklemde, parti meclisi  üyesi  olması ve sonrasında hemşehrisi Kılıçdaroğlu'nun Nihat Yeşil'i ikna etmek için MYK üyesi yapması alternatifinin de başka sorunlara neden olmasından çekiniliyor. Buna mükabil; milletvekilliği yasama performans başarısı, siyasi görünürlük ve sosyal karizma açısından Aylin Nazlıaka'nın milletvekili olarak meclise dönmesi, Ankara parti tabanının da genel arzusu olarak öne çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan
Özcan - 2 ay Önce

3 senedir meclise bile uğramayan Nihat Yeşil mi bu ?

REMZİ
REMZİ - 2 ay Önce

Aylin hanım Nihat beye her açıdan 10 basar.

Yavuz
Yavuz - 2 ay Önce

Nihat Abi SHP kökenli biridir.CHP de ne işi var.

Kürşad
Kürşad - 2 ay Önce

Erken seçim hazırlığı.

SIRADAKİ HABER

banner5