banner29

Yavaş, CHP'deki krizi ağzından kaçırdı!

Konuştukça CHP’li seçmende hayal kırıklığı yaratan Ankara adayı Yavaş, ittifakta yaşanan krizi ağzından kaçırdı.

Siyaset 14.02.2019, 12:14 14.02.2019, 12:15
Yavaş, CHP'deki krizi ağzından kaçırdı!

CHP, İP, SP ve PKK’nın siyasi kolu HDP’nin ortak Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın skandallarının ardı arkası kesilmiyor. CHP’nin yayın organı olan Halk TV’de katıldığı bir programda dindarların hayvanlara eziyet ettiğini söyleyen Yavaş, bu skandal sözleri nedeniyle çevresinden de büyük tepki almıştı. Twitter’dan ‘Kastımı aştım, özür dilerim” açıklamasıyla kısa sürede çark eden Yavaş, “Bana iftira atılıyor” dedi, kendisini eleştirenlerden ‘daha dindar olduğunu’ söyledi. Yavaş’ın komik savunması sosyal medyadan eleştiri yağmuruna tutuldu. 

EKRAN YASAĞI DURDURAMADI

Dindarlara saldıran skandal sözleriyle gündeme oturan Yavaş, köylerde yaşayan vatandaşlarla ilgili de akıl almaz açıklamalara imza attı. “Kırsal yerlerde yaşayanları çok fazla önemsemiyorum” diyen Mansur Yavaş’ın seçilirse bu bölgelere hizmet getirip getirmeyeceği tartışma konusu oldu. Yavaş’ın peş peşe yaptığı gaflar, CHP’li seçmende büyük hayal kırıklığına neden oldu. Parti tabanı ve teşkilat, Yavaş’ın vizyonsuz olduğunu açık açık dillendirmeye başladı. CHP’liler, “Konuştukça batıyoruz” diyerek Yavaş’ı genel merkeze şikayet etti. Tepkilerin ve şikayetlerin çığ gibi büyümesi üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara adayı Yavaş’a ekran yasağı getirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Yavaş’ı durdurma hamlesi olan ekran yasağı da bir işe yaramadı. Durdurulamayan Yavaş’ın, bu kez de Millet İttifakı’ndaki krizi ağzından kaçırması bardağı taşıran son damla oldu.

'İTTİFAKTA UYUM YOK' GAFI

Bir programa gecikmeli katılması nedeniyle salonda bulunanlara açıklamalarda bulunan Yavaş, “Kusura bakmayın. İttifakın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanım aradı. 'Acil bir görüşme yapmamız gerekir' dedi. Ben de oraya gitmek zorunda kaldım. Maalesef ittifakta uyum yok. CHP ve İyi Parti mensuplarını bir araya getirmekte zorlanıyoruz. Sorunları henüz aşamadık” ifadelerini kullandı. Yavaş’a isyan bayrağını açan CHP’liler, “Süre dolmadan Yavaş'ı geri çekip başka aday gösterelim” diyerek tepkilerini artırarak, Kılıçdaroğlu’na baskı yapmaya başladı. Yavaş, CHP'nin anketlerinde bile Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki'nin 4 puan gerisinde görünüyor.

VAATLERİ PES DEDİRTTİ 

Ankara adayı Yavaş’ın vaatleri de CHP’lileri çileden çıkarıtıyor. Tutarsız ve uçuk vaatleriyle kendinden söz ettiren Yavaş, erken emeklilik isteyen vatandaşlara umut dağıttı. Mansur Yavaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla “EYT için bir çözümümüz var” dedi. Belediyenin yetki alanında olmamasına rağmen Yavaş’ın böyle bir açıklama yapması alay konusu oldu. Yüzlerce sosyal medya kullanıcısı Yavaş’ın bu ifadelerini “Yavaş Mansur yavaş” diye yorumladı. 

PARTİDEN İHRAÇ ETTİLER

Kılıçdaroğlu’nun yaşadığı seçim hezimetlerine rağmen olağanüstü kurultay kararı almamasının ardından CHP Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt, evinden getirdiği koltukla genel merkez önünde eylem yapmıştı. CHP Ankara İl Başkanlığı Disiplin Kurulu’na sevk edilen Canyurt hakkında, üyelikten kesin çıkarma kararı verilmişti. Canyurt’un bu kararına itirazını değerlendiren CHP Yüksek Disiplin Kurulu, kesin çıkarma cezasını oyçokluğuyla onayladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?