banner29

Yeneroğlu sonrası en az 10 vekil daha istifa edecek!

AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun basın açıklamasının ardından 10 kadar milletvekilinin yeni parti kurma çalışmaları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan ile görüştüğü iddia edildi.

Siyaset 31.10.2019, 16:24
Yeneroğlu sonrası en az 10 vekil daha istifa edecek!

Bu hareketlilik sonrası Davutoğlu'nun partisini kasım sonu veya aralık ayı başında resmen kurması bekleniyor.

Ali Babacan ise partisine kurucu olarak milletvekili almayacak. Şu anda parti çalışması yürüten eski bakan ve 'akil adam' olarak görülen isimlerin de kurucu olmayacağı belirtildi.

ATALAY'IN PAYLAŞIMI

Uzun süredir 'sağduyulu' eleştirileriyle dikkat çeken Yeneroğlu'nun parti yönetiminin isteğiyle AK Partiden istifa etmesi sürpriz oldu. Bu istifayı yenilerinin takip edeceği konuşuluyor. Sözcü'nün iddiasına göre, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hareketine AK Parti içinden destek veren vekiller bulunuyor. Bu isimlerin büyük bölümü Davutoğlu partisini kurduktan sonra harekete geçecek.

İSTİFA SONRASI AYDIN ÜNAL'DAN PARTİSİNE ELEŞTİRİ

Uzun yıllar Erdoğan'ın metin yazarlığını yapan AK Parti eski milletvekili Aydın Ünal da, istifa eden Yeneroğlu'ndan desteğini esirgemedi. Ünal, "Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan Coşkun, Ziya Selçuk, Barlaslar ve Kemalizm İN, adam gibi adam Yeneroğlu OUT… Fasit daire kırılıyor zannettik, meğer yutuyormuş. Umutsuzluk yok.. Fasit daire elbet kırılır bir gün" dedi.

ARDAHAN M.VEKİLİ DE İSTİFA MESAJI VERDİ

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da "De ki, Ey kafirler… Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim" mesajı paylaştı. Bu mesaj, istifa sinyali olarak değerlendi, Atalay da açıklama yaptı ve ''Aşırı arzu bazen sayıklatır. Sosyal medyada hakkımda dolaşıma sokulan iddianın aslı astarı yoktur" dedi.

Yorumlar (4)
Ali 2 yıl önce
Yık emrini veren mahluk Kimliğinde müslüman yazıyor hemen sildir
İsimsiz 2 yıl önce
Gecenin 4 de o çocuklar büyük suçmu işlediler yazık sanki törer ini basiyorlar
Ahmet sindel 2 yıl önce
İslamı kabul etmediler ve sildiler ya Allah da onları silsin
Ayşe bayram 1 yıl önce
Asıl gerçek fetö süleymanlılar degil sizsiniz düne kadar hocam hocam berabersinizya baştakiler yurdu yıkanlar fetöcü hepiniz baştan aşagı fetöcüsünüz lakabınızı süleymanlılara takmayın chp yıksa dinsiz ilan ederdiniz ama bunu chp bile yapmadı yapmaz sizin gibi fetöcüler yıkar
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?