banner29

Yeni parti için beklenmeyen adım!

Ardahan Bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz kurulacak partinin yol haritasını belirledi. Öztürk Yılmaz’ın liderliğindeki “Hepimiz Buradayız” oluşumu, partileşme sürecindeki 2. toplantısını İstanbul’da 17 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirecek.

Siyaset 14.11.2019, 10:26 14.11.2019, 16:54
Yeni parti için beklenmeyen adım!

Ardahan Bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz’ın liderliğindeki Hepimiz Buradayız oluşumu, partileşme sürecindeki 2. toplantısını İstanbul’da 17 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirecek.

Sürpriz isimlerin katılacağı belirtilen toplantıda, yeni bir vizyon ile Türkiye ile ilgili somut çözüm önerileri getirilecek. Kurulacak partinin tarım, eğitim, enerji, sağlık, ekonomi, teknoloji ve dijitalleşme, kadınlar ve gençler, hayvan hakları ve çevre politikaları anlatılacak. Partinin manifestosu açıklanacak.

Toplantı için hazırlanan tanıtım metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Temel ilkeleri; bireyin özgürleştirilmesi ve zenginleştirilmesi; devletin adalet, liyakat, demokrasi ve hukuk temeline dayandırılarak A’dan Z’ye kurumsallaştırılması; vatanseverlik, birleştiricilik, uzlaştırıcılık ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığının en önemli ortak değer olarak kabul edilmesi olan ‘Hepimiz Buradayız’ oluşumu 2020’nin ilk çeyreğinde partileşme sürecini tamamlayarak Türkiye’ye ihtiyacı olan vizyonu sağlamayı ve halka umut olmayı hedefliyor.”

'İNCE İLE BİR YAKINLIĞI YOK'

Kamuoyunda CHP'nin eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile yakınlığı olduğu öne sürülen Öztürk Yılmaz'ın konuyla ilgili yakın çevresine böyle bir yakınlığın olmadığını vurguladığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?