'Yıldırım istifa etsin' iddiası

AK Parti içinde bazı yöneticiler ve partililer Yıldırım’ın istifa etmesi gerektiği görüşünde olduğu iddia edildi

'Yıldırım istifa etsin' iddiası

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa etmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday edilmesi tartışmaları devam ederken MHP'den öneri geldi. MHP'li bir yönetici “Yıldırım istifa etmem gerekir mi diye YSK'ya sorsun, bu tartışma bitsin” dediği öğrenildi. AK Parti içinde de bazı partililerin Binali Yıldırım'ın isitifasını beklediği iddiası kulislere bomba gibi düştü. 

AK Parti içindeki bazı yöneticiler ve partililerin de Yıldırım’ın istifa etmesi gerektiği yönünde görüş belirttiği iddiası ortaya atıldı. 2 haftadır bu tartışmalar sürerken ilk “gerek yok” açıklaması yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son grup konuşmasında, “Bu tartışma sürecekse, çözüm olarak TBMM İçtüzüğü’nün 14’üncü maddesi en kalıcı çözüm yoludur” diyerek bir formül önerdi.

MHP’li bir başka yönetici tartışmanın tamamen kapanması için bir başka formül daha önerdi. “Ben olsam bugüne kadar çoktan YSK’ya başvurmuştum” diyen MHP’li yönetici, “Bu tartışma bitecek gibi görünmüyor. Ben olsam çoktan YSK’ya başvurmuştum. Yıldırım da YSK’ya başvursun, “Benim istifa etmem gerekir mi” diye sorsun. Böylece tartışmalar da biter” dedi.

Öte yandan AK Parti içinde bazı yöneticiler ve partililer Yıldırım’ın istifa etmesi gerektiği görüşünde. Bir parti yöneticisi “Sayın Yıldırım henüz resmi aday değil. Sadece bizim ilan ettiğimiz bir aday. Yıldırım’ın adaylığı seçim kuruluna başvuru yapılan 19 Şubat’ta resmileşecek. Sayın Yıldırım’ın adaylığının resmileşmesi sürecinde istifa edeceğini düşünüyorum. Bu tartışmaya gerek yok. İstifa etmeli” diyerek Yıldırım'ın istifa etmesi yönünde görüş belirttiği iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5