banner29

'YSK'da ortada kalanların fikrini Engin Altay'ın tehditi değiştirmiş'

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul için nihai karar aldığı toplantıyı yazdı.

Siyaset 09.05.2019, 16:34 09.05.2019, 16:41
'YSK'da ortada kalanların fikrini Engin Altay'ın tehditi değiştirmiş'

Nagehan Alçı, önceden mutedil bulduğu bir siyasetçi olan Engin Altay'ın ortada kalan YSK üyelerinin fikrini değiştirdiğini iddia etti. Alçı, "YSK içinden kiminle konuşursanız konuşun, tekrar seçimin reddi yönünde oy verenler dahil herkes bir konuda hemfikir: CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın “Sizi Kızılay’da yürütmezler” yönünde şahin ve tehditvari açıklamaları tüm kurulda büyük rahatsızlık yaratmış ve ortada kalanların dönüşünde etkili olmuş." dedi.

Alçı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Peki tam ortada giden tahterevalli nasıl diğer yana döndü? Bu soruların dedikoduya dayalı olmadan somut verilerle aydınlatılması biz gazetecilerin görevi.

YSK içinden kiminle konuşursanız konuşun, tekrar seçimin reddi yönünde oy verenler dahil herkes bir konuda hemfikir: CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın “Sizi Kızılay’da yürütmezler” yönünde şahin ve tehditvari açıklamaları tüm kurulda büyük rahatsızlık yaratmış ve ortada kalanların dönüşünde etkili olmuş.

Engin Bey çok yakın zamana kadar benim mutedil bulduğum iyi bir siyasetçiydi. Hatta kendisi genç CHP’li siyasetçilere şahin olmamayı öğütler ve güvercin tavrıyla milletvekili olmaya devam ettiğini anlatırdı. Ayrıca Sayın Altay ile ortak dostlarımız vardır. Dolayısıyla kendisini incitmek istemiyorum.

Fakat bu YSK sürecinde Altay’ın 16 Nisan sürecinin Hüsnü Bozkurt’u gibi işlev gördüğünü söylemek durumundayım.

Aslında ben bu gidişatı görmüş ve Engin Altay’ın bu aşırı sert dilinin CHP’ye ciddi zarar verebileceğini 12 Nisan Habertürk TV canlı yayında söylemiştim.

Reklam arasında Engin Altay programın diğer konuğu Gürsel Tekin’i aradı ve benimle konuşmak istedi. O konuşmada da hiç eleştiri kabul etmedi. Feveran içindeydi."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?