banner30

banner29

Yunan profesör: Akşener ve Gülen ABD'nin alternatifi!

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın danışmanlığını da yapan Yunan asıllı Türkolog Ord. Prof. Dr. Dimitri Kiçikis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yok edilmek istendiğinin fakat yerini kimin dolduracağının bilinmediğini söyledi.

Siyaset 16.08.2019, 15:14 16.08.2019, 15:29
Yunan profesör: Akşener ve Gülen ABD'nin alternatifi!

Yunan asıllı Türkolog Ord. Prof. Dr. Dimitri Kiçikis, son günlerde tartışma konusu olan Akdeniz'deki doğal gaz arama çalışmaları ve Türkiye - Yunanistan ilişkileri hakkında birtakım değerlendirmelerde bulundu. 

Yunanistan'da siyasi seviyenin düşüklüğünden yakındığı konuşmasında, Yunanistan ile Türkiye'nin yakınlaşması gerektiğini belirtti.

"Balkanları bölmeye çalışıyorlar. Osmanlı'yı parçaladılar" diyen profesör, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yok edilmek istediğini ancak onun yerini kimin dolduracağının bilinmediğini söyledi.

Militarist Medya'nın yayınladığı videoda Erdoğan'ın siyasi geleceği hakkında konuşan Kiçikis,  "En başından beri ABD'nin onu istemediğini biliyordum. Bu yüzden 2016'da başarısız bir darbe girişimi ile onu indirmeye çalıştılar. Ancak başarısız oldular. Şu an Erdoğan matadorun karşısındakli bir kızgın boğa gibi. Matador onu öldürmeye çalışarak daha da kızdırdı ve şu an ne yapacağını bilmiyor." ifadelerini kullandı.

"KAYBEDECEK BİR ŞEYİ YOK"

Meselenin artık Erdoğan olmadığını söyleyen Yunan Türkolog, "Erdoğan 2016 yılında saldırıya uğradığı andan itibaren harika bir lider oldu. Önündeki ölümü gördüğünde, tamamen değişti. Artık onu hiç kontrol edemezsiniz, çünkü kaybedecek bir şeyi yok, zaten tehlikede." dedi.

ALTERNATİF AKŞENER VE GÜLEN'Dİ

"Sonuç olarak şu anda bu bilek güreşinde kozu ele geçirmek için suikast yapmak, Erdoğan'ı yok etmek istendiğinden şüphe yok" diyen Kiçikis, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Diğer taraftan düşünüyorlar 'Tamam onu kaldırdın ama Türkiye büyük bir güç ne yapacağız onun yerini kim doldurcak? Onun koltuğuna kim geçecek?' O zaman Meral Akşener'in rolü başladı. Amerikalılar onun alternatif olması için parti kurmasını destekledi. ABD'nin bir diğer alternatifi Fetullah Gülen'di. Ama o artık işe yaramaz tamamen bitti. Yani sonuçta hem Fetullah hem Akşener başarısız oldu ve şu an yönetime kimin geçeceğini kimse tahmin edemiyor.  Bu büyük bir ikilem gordion düğümünü kesmek için Büyük İskender'e ihtiyacımız var."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?