Siyonist İsrail'in denizdeki kanlı yüzü!

Siyonist İsrail kanlı yüzünü karada olduğu kadar denizde de gösteriyor. 79 yıl önce bugün Hayfa Limanı'nda 250 Yahudi katledildi...

Tarih 26.11.2019 - 13:11 26.11.2019 - 13:11

1940 Avrupa′da Yahudilere Karşı girişilen baskı ve şiddet hareketlerinden kaçan 250 kişilik bir Yahudi göçmen kafilesi birçok sıkıntı ve güçlükler sonunda iki gemiyle Filistin′e kadar gelebilmişlerdi. Artık kurtulacakları ümidindeydiler.

Fakat İngilizler, manda yönetiminden istedikleri karara çıkartarak, bunları Filistin topraklarına şimdilik sokmama kararı aldılar. İngiltere, bölgede Arap-Yahudi çatışmasının başlamasını istemiyordu. Üstelik savaş dönemiydi. Bu nedenle Filistin’e Yahudi göçünü yasaklayan ve denetleyen bir dizi uygulamayı yürürlüğe soktu .

İngiliz Patria gemisine nakledilen çoğu kadın ve çocuk olan 250 kişilik Yahudi kafilesi, Mauritius adasına götürüleceklerdi. Birden bu gemi, içindeki patlama ile Hayfa Limanı'na gömüldü."

"ÇOCUKLARI ANALARI KENDİ ELLERİMİZLE ÖLDÜRDÜK"

Bu insanların Akdeniz sularına gömülmeleri ilk bakışta Yahudilere karşı yapılan bir terör eylemi, saldırısı olarak algılandı, böyle yansıtıldı. Fakat aradan yıllar geçtikten sonra “1958 yılında Siyonist Hareketi Komitesi üyesi Rosenblum, olayın iç yüzünü açıkladı :

-‘Bombayı gemiye Haganan’ın ajanları yerleştirdi. Göçmenlere fikirlerini soran olmadı. Çocukları, anaları biz kendi ellerimizle öldürdük.'

(Kaynak: dunyabulteni)

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@