Siyonistler, Mavi Marmara Katliamı'nı dizi yapıyor!

Mavi Marmara katliamının sorumlusu Siyonist İsrail, Fransa ile işbirliği yaparak, katliamı meşrulaştırma peşine düştü. Mavi Marmara'yı anlatan Ocean Wind adlı Siyonist dizide Türkler de oynayacak.

Gündem 12.10.2021 - 15:30 12.10.2021 - 15:38

Türkiye’den Filistin’e insani yardım malzemesi götürmek için yola çıkan Mavi Marmara gemisinde Siyonist İsrail’in işlediği insanlık suçunun üzerinden 11 yılı aşkın bir süre geçti. Terörist İsrail askerlerinin Mavi Marmara’ya saldırması sonucu 10 vatandaşımız şehit olmuş, birçoğu da yaralanmıştı.

"YAPTIKLARI SOYKIRIMI ANLATACAKLAR"

Mavi Marmara katliamının Siyonist İsrail'den sorulacağı günlerin hasreti çekilirken, Siyonist İsrail kendisini aklamanın peşine düştü. Uluslararası sularda Mavi Marmara gemisine helikopterlerle çıkartma yapan, Türk vatandaşlarının üzerine kurşun sıkan Siyonist İsrail yönetimi, Mavi Marmara'da yaşananları beyaz perdeye taşıyor.

FRANSIZLAR DA İŞİN İÇİNDE

Fransız Babe Films adlı şirketle anlaşan Siyonist İsrailli yapımcılar Micky Rabinovitz, Gal Uchovsky ve Moshe Edery, Ocean Wind (Okyanus Rüzgarı) adlı 8 bölümlük bir dizi çekecek.

TÜRK OYUNCULAR DA SKANDALA ORTAK OLACAK

Skandal dizinin senaryosunu Elad Chen ve Mavi Marmara katliamında bulunan IDF askeri Dean Miroshnikov yazacak. Fransız ve ABD’li oyuncuların yanı sıra dizide Türk oyuncular da yer alacak.

Skandal dizide oynayacak oyunculardan bir tek ABD’li Ron Howard'ın ismi açıklandı. Fransız ve Türk oyuncuların isimlerine ise yer verilmedi.

Skandal dizi 2022 yılında bahar aylarında çekilecek ve yayınlanmaya başlayacak.

Öte yandan Türkiye ise Mavi Marmara’yı konu eden kısa bir sinema filmini beyaz perdeye aktarılmıştı. 19 dakikalık 'Sinyal' adlı kısa filmin yönetmenliğini Recep Köse yapmıştı. Sinyal, Hindistan'daki Tagora Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü,  Almanya’da düzenlenen Kiez Berlin film Festivali’nde “En İyi İnsan Hakları Filmi” kazanmıştı. 

Yorumlar (1)