Skandal! 7 yaşındaki oğlunun cinsiyetini değiştirmesine mahkeme onay verdi...

ABD'nin Teksas eyaletinde bir baba eski eşi tarafından oğlunun cinsiyetinin değiştirilmesine karşı açtığı davayı kaybetti. Mahkeme annenin çocuk istismarına göz yumarak, cinsiyet değişiminin önünü açtı.

Dünya 23.10.2019 - 15:19 23.10.2019 - 15:19 Bülent Deniz

Teksas jürisi tarafından pazartesi günü alınan bir kararla, oğlunun eski eşi tarafından cinsiyetinin değiştirilmeye çalışılmasına engel olmaya çalışan babanın aleyhinde karar çıktı. Söz konusu karar ABD ve dünya gündemine bomba gibi düştü.

İKİZ ÇOCUKLARINDAN BİRİNİN KIZ OLMASINI İSTİYOR

Teksas'da ikiz çocukları bulunan Jeffrey Younger ile Dr. Anne Georgulas boşandıktan sonra, ikizlerin velayetini anne Georgulas aldı. 7 yaşında olan James ve Jude, anneleriyle birlikte yaşamaya başladı. James'in cinsiyet değiştirme oğerasyonlarıyla kız olmasını isteyen anneye karşı çıkan baba mahkemeye başvurmuştu. James'in kimyasal olarak hadım edilmesini isteyen anne, oğlunun adını 'Luna' olarak değiştirmek istiyor.

BABA OĞLUNU KURTARMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK

Çocuğunun cinsiyetinin değiştirilmesine karşı çıkan baba her türlü yolu denemeye devam edeceği belirtildi. Çocuğunun cinsiyetinin anne tarafından değiştirilebileciğini belirten mahkeme süreci koruma altına alarak ülkede büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

TexasBreakingNews

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@