Şok iddia: Hastanede Burhan Kuzu'nun fişini çektiler!

Merhum anayasa profesörü Burhan Kuzu'ya yakınlığı ile bilinen Sinan Çiftçi, "Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu'nun fişini çektiler diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Gündem 09.08.2021 - 14:40 09.08.2021 - 14:57

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in, eski AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile ilgili açıklamaları üzerine dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Peker'in açıklamalarında da bahsi geçen Kuzu'nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Bizim TV'den Şaban Sevinç'e açıklamalarda bulundu. Çiftçi, devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne sürdü.

Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kuzu için "Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu'nun fişini çektiler diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

PEKER DE SİNAN ÇİFTÇİ'DEN BAHSETMİŞTİ

Sedat Peker, 'Abbas Güçlü ile Genç Bakış' programı sonrası Kuzu ile o dönem üniversite öğrencisi Sinan Çiftçi'nin tanıştığını aktarmış ama Çiftçi'nin adını vermemişti. Peker "Bir gün Abbas Güçlü’nün tartışma programına çıktığında orada bir genç ile tanışır. Sosyal medyasının yönetilmesiyle ilgili bu kişiden yardım alır. Aralarındaki dostluk ilişkisi çoğalınca bu şahsı özel işlerinde de görevlendirir" ifadelerini kullanmıştı.

Bir dönem Kuzu’nun sosyal medya hesaplarını Sinan Çiftçi’nin yönettiği, hatta bu durumun bir mesaj krizine yol açtığı ileri sürülmüştü.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@