Son dakika | Meteoroloji hafta sonu için uyardı, ikisi bir arada geliyor

Son dakika haberi... Meteoroloji, Marmara ve Ege Bölgesi için 'hafta sonu' uyarısı yaptı. Buna göre, Marmara ve Ege bölgelerinde iki gün boyunca kuvvetli rüzgar etkili olacak. Hafta başı ise Marmara'da sıcaklıklar düşecek ve yine sağanak gelecek. İstanbul'da özellikle yarın akşam saatlerinde itibaren lodos 40 km hızına ulaşacak, bu durum Bursa'yı da etkileyecek. İşte 5 günlük hava durumu tahminleri...

Hava Durumu 25.09.2020 - 14:07 25.09.2020 - 14:07

Meteoroloji hafta sonu için uyardı, Marmara ve Ege'ye kuvvetli lodos ve sağanak geliyor. 

İÇ KESİMLER İÇİN SAĞANAK UYARISI

MGM'den açıklamaya göre, ülkenin iç, batı ve kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kuzey Ege kıyı kesimi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle Erzurum, Kars, Ardahan, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUZEY EGE'YE DİKKAT!

Rüzgarın Marmara ve Ege bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat) esmesi bekleniyor.

Kuzey Ege'de ise yarın öğle saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6-8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) fırtına öngörülüyor.

"ÇATI UÇMA TEHLİKESİ VAR"

NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan da hava durumu ile ilgili son bilgileri paylaştı. Ege ve Marmara Bölgesi'ni olumsuz etkileyecek olacak lodosa karşı dikkatli olunması noktasında uyarıda bulunan Çalışkan ''Yer yer çatı uçma tehlikesi bulunuyor'' dedi.

''Çanakkale, Çeşme ve Marmara Denizi'nde şiddetli bir lodos var. 60 km'ye kadar çıkacak. Bu durum deniz ulaşımını aksatabilir'' bilgisini verdi.

SALI GÜNÜNE DİKKAT!

Hafta başına havaların sıcak başlayacağını belirten Çalışkan ''Pazartesiye sıcak başlayacağız ancak sonbahar sezonunun ilk soğuk ve yağışlı havası gelebilir'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@