Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yasal değişiklik mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinin ardından cumhurbaşkanlığı adaylığı şartları arasına tutukluluğu da koyacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yasal değişiklik mesajı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yalova mitinginde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomisi yapacağız"

- Ülkemizin gelecek asrına damga vuracak bir seçimin eşiğinde yine milletimizin huzurundayız. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmak, dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline getirmek için sizden izin istiyoruz. Bizim milletimizden başka kimseye diyet borcumuz yoktur.

"Uluslararası bilim ve kongre merkezi kuruyoruz"

- Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim ama biz bu üniversitelerde nice öğretmenler yetiştiriyoruz. Doktoralı bir adayla Yalova'da yola çıktık. Uluslararası bilim ve kongre merkezi kuruyoruz. Yüksek öğrenim öğrencileri için 3 adet yurt binası inşa ettik. Yeni yurtları da kazandırıyoruz.

"Dürüst olun, milletim kime oy vereceğini biliyor"

- Bay Kemal engellileri kendi başınıza bıraktınız diyor. Yalanı bırakın. Genel Başkan yalan söyler, Cumhurbaşkanı adayı yalan söyler. Dürüst olun. Millet dürüst olanlara oy veriyor. 24 Haziran'da benim milletim kime oy vereceğini çok iyi biliyor. TOKİ vasıtasıyla Yalova'da konut projesini hayata geçirdik.

"4. köprüyü yaparım diyor, adres veremiyor"

- Osmangazi köprüsü aynı zamanda Yalova'nın. 4. köprüyü ben yaparım diyor. Adres veremiyor. Biz bu yollarda Ferhat olduk, dağları öyle deldik. Yüzlerce tüneli öyle açtık. İş yapacaksın iş. Orhangazi'yi de hizmete sunduk. Dün Rize'deydim Ovit'in açılışını yaptık. Dünyanın en uzun ikinci tüneli. Burası kışın trafiğe kapalıydı, hallettik.

"50 trilyon destek verdik çiftçilere"

- Son 16 yılda çiftçilerimize 50 trilyon tutarında destek verdik. Bay Kemal bilmiyorsan sor. Maliyecilerimiz yalan söylemez senin gibi değil. 2002'den bugüne toplam 21 bin Yalovalı vatandaşımızı İŞKUR sayesinde iş sahibi yaptık. Yalova'nın bir milletvekili var. Şuanda cumhurbaşkanı adayı. 4 dönemdir milletvekili. Bu kişinin Yalova'ya kazandırdığı herhangi bir şeyi biliyor musunuz?

"PKK'nın arkasındaki genel başkanı ziyaret ediyor"

- Tuğla üstüne tuğla koymuşluğu var mı? Benim imzam var, AK Parti'nin var. Hakkını yemeyelim yaptığı başka işler var. Mesela Edirne'de cezaevi ziyareti. PKK'nın arkasında olduğu malum siyasi partinin sözde genel başkanını ziyaret ediyor. Benim milli, yerli inançlı Yalovalı kardeşim böyle birisini desteklemez. Bırakın çıksın diyor.

"Mitinglerinde Türk bayrağı yok, teröristlerle beraberler"

- Sizin bu ülkede vatanseverlik diye bir derdiniz yok. Hakkari'de Bay Kemal bir tane Türk bayrağı olmadan miting yaptı. İnce'de Diyarbakır'da malum partinin desteğiyle miting yaptı. Bu kişi 6-8 ekimde Diyarbakır'da dökülün sokaklara diyip 53 tane Kürt kardeşimizin ölmesine neden olan kişi değil mi? Sen bunları nasıl ziyaret edersin? Bunlar katillerle, teröristlerle beraber.

"Burası yol geçen hanı mı?"

- Adalet Yürüşünde de gene bunlar vardı. 15 yaşında Yasin Börü evladımızı öldürdüler, et dağıtıyordu. Arabayla üzerinden geçtiler. İçerideki kişinin başını çektiği takım. Biz nasıl olur da aday oldu serbest bırakın deriz. Bunun da gözden geçirilmesi lazım. Adaylık şartları arasına hükümlü olmayı değil tutuklu olmayı da koyacağız. Burası yol geçen hanı mı? Israrla o kişi çıkartmaya çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5