Hollanda'da İslamofobik saldırılar devam ediyor! Cami karşısında pankart açtılar

Holanda'nın Enschede kentinde İslamofobik saldırılar devam ediyor. Diyanet Camii'nin yakınında bulunan bir alanda "Profeet Mohammed Terrorist! Islam is not a religion of peace! (Muhammed Teröristtir, İslam barışçıl bir din değildir!)" pankartları açtılar!

Hollanda'da İslamofobik saldırılar devam ediyor! Cami karşısında pankart açtılar
Avrupa’da her yıl binlerce cami ırkçı saldırılara hedef oluyor. İslam ve Müslümanların değerleri aleyhinde nefret içerikli saldırılardan ziyade inananlara karşı ideolojik savaş planı her geçen gün işliyor. Genç nüfusunu kaybeden Avrupa, toplumsal bunalımın ve anlamsızlığın çaresizliğini yaşıyor. Bir medeniyeti ayakta tutan inanç ve kardeşlik bilincini de kaybetmek üzereler. Kendi hegemonyalarını kaybetmemek için sözde demokrasi ve özgürlükler ülkesinde inançları hedef alan saldırılara, İslam'ı terörle ilişkilendiren yayınlara izin veriyorlar.

Fransa ve Almanya'da artan cami saldırılarının ardından son olarak Hollanda'nın Enschede şehrinde ırkçı, faşist, İslam düşmanı bir grup, Diyanet Camii'ne 50 metre mesafede "Profeet Mohammed Terrorist! Islam is not a religion of peace! (Muhammed Teröristtir, İslam barışçıl bir din değildir!)" pankartları açtılar!

İslam karşıtı tavırlarıyla bilinen Geert Wilders'ın Özgürlük Partisi'nin de desteklediği provokatör grubun bir buçuk saat olarak planladığı eylem, Müslüman vatandaşların tepkisiyle yarım saat içerisinde bitti.

İSLAMOFOBİK SALDIRILAR YENİ DEĞİL!

Enschede kentinde geçtiğimiz Mayıs ayında, İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyeleri, saldırıya uğrayan iki HDV camisinin birleştirilerek tek cami yapılmasının planlandığı alana 23 haç dikerek mezarlık görüntüsü vermişti.


PEGIDA'ya üye 14 kişi geçen yıl Kasım ayında ise ülkenin doğusundaki kentte yapılması planlanan camiyi protesto etmek amacıyla bir araya gelmişti. Cami inşaatının yapılacağı alanda buluşan üyeler, üzerine domuz kanı sürüldüğü belirtilen ahşap bir haç taşımıştı.HABER VAKTİ
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5