İzmir'de Askeri Uçak Düştü: 2 Şehit

Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığında eğitim uçuşu amacıyla kalkış yapan bir eğitim uçağı düştü. 2 asker şehit oldu.

İzmir'de Askeri Uçak Düştü: 2 Şehit
İzmir Çiğli 2. nci Ana Jet Üssü'nden havalanan eğitim uçağı düştü. Düşen uçakta görev yapan 2 pilotun şehit olduğu bildirildi.

KALKIŞTAN KISA SÜRE SONRA DÜŞTÜ

Bugün saat 11.00 sıralarında, içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağının kalkıştan kısa süre düştüğü, olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama- kurtarma ekibinin sevk edildiği bildirildi.

TSK'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

TSK : 16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26’da konuşlu bulunduğu Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 civarında radar irtibatı kesilmiştir.

Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde havaalanının 3 km kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır.

Kaza Kırım İlk Değerlendirme Heyeti tarafından bölgeye intikal edilerek olay inceleme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.

DHA
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5