Jandarma Genel Komutanı Belli Oldu

Jandarma Genel Komutanlığı görevine, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ihanette karşı açıklama yapan Korgeneral Arif Çetin atandı.

Jandarma Genel Komutanı Belli Oldu

690 sayılı kanun hükmünde kararname ile tümüyle İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Jandarmada 60’lı yıllardan bu yana ilk kez ‘kuvvet komutanlığı’ heyecanı yaşanıyor.


Jandarma’da orgeneral kadrosu bulunmadığı için komutan Kara Kuvvetleri’nden seçiliyordu. Bu defa ise orgeneral şartı kaldırıldığı için teşkilat bünyesinden korgeneral rütbesinde atama yapıldı. Komutanlığa sivil bir ismin atanabileceği de konuşuluyordu.15 TEMMUZ'DA DİK DURDU15 Temmuz darbe girişiminde televizyon kanallarına bağlanarak milli iradeden yana olduğunu açıklamıştı. Çetin, “Milletimiz rahat olsun, milli iradeye karşı yapılmış hareketi şiddetle bastıracağız. Duruma hakimiz, kimse merak etmesin. Bu darbe girişimini kesinlikle desteklemiyoruz, kesinlikle reddediyoruz. Bu kuklalara gereken cevap verilecek. Jandarma Genel Komutanı karargahta değildir. Biz arkadaşlarımızla karargahta süreci yönetiyoruz. Jandarma Genel Komutanlığı’nda duruma hakimiz, problem yok” demişti.


KARAR

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5