Maçka'da Çatışma Çıktı: 1 Asker ve 15 Yaşında Sivil Şehit!

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada yaralanan başçavuş ile bir sivil kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Maçka'da Çatışma Çıktı: 1 Asker ve 15 Yaşında Sivil Şehit!

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temasta yaralanan 2'si güvenlik görevlisi 3 kişiden başçavuş ile bir sivil hastanede şehit oldu.


İlçede bölücü terör örgütü mensuplarıyla güvenlik güçleri arasındaki sıcak temasta yaralanan başçavuş ile bir sivil, tedavi gördükleri Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde şehit düştü.


Yaralı diğer güvenlik görevlisinin ise tedavisi aynı hastanede devam ediyor.
Valilik'ten açıklama


Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonun devam ettiği belirtildi.
  • Açıklamada, "Evden erzak çalma olayı ve bunun terörist unsurlarca yapılmış olabileceği ihtimaline binaen bahsi geçen ev civarında sürdürülen inceleme sırasında güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmakta iken terörist unsurlarca yapılan hain saldırı sonucu yaralanan sivil vatandaş ile aynı saldırıda yaralanan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehadet mertebesine erişti." ifadesi kullanıldı.


Şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve millete başsağlığı temennisinde bulunuldu.


YENİ ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5