Türkiye'ye Ait 2 Askeri Araca Kuzey Irak'ta Saldırı Düzenlendi!

Türkiye'nin Kuzey Irak'ta bulunan Batuka Birliği'ne ait 2 askeri araca bölgeden geçerken saldırı düzenlendi. Bir tercüman ve bir astsubay yaralandı.

Türkiye'ye Ait 2 Askeri Araca Kuzey Irak'ta Saldırı Düzenlendi!

TSK'nın Kuzey Irak'taki Batuka birliğine ait iki askeri aracına bölgeden geçerken saldırı düzenlendi. Bir tercüman ve bir astsubay yaralandı. Yaralılar Türkiye'ye getirildi.


YOLA PATLAYICI DÖŞEDİLER


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Batufa bölgesinde görev yapan birliğine ait iki arazi aracı, Türkiye sınırında bulunan Zaho'dan geçerken, teröristler yola döşedikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla patlattı.


YARALILAR TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ


Iraklı yetkililer saldırının terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu. Saldırıda hafif şekilde yaralanan özel kuvvetler komutanlığına bağlı bir astsubay ile bir yerel tercüman tedavi için Türkiye'ye getirildi.


Yetkililer, Türk askerine uzun yıllardır Kuzey Irak'ta ilk kez saldırı düzenlendiğine dikkat çekti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ikili anlaşmalar gereğince sınır güvenliği için Türkiye-Irak sınırı boyunca belli bölgelerde 1990'lı yıllardan bu yana askeri birlikleri bulunuyor.


HABERLER.COM
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 01:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5