YILMAZ: 'Canımız sadece Allah'a kurban!'

''KURBAN''! Ama nasıl? Nedir Kurban? Ve neye, nelere KURBAN? Modern çağın tanrıları ve günümüz İsmail'leri! Bir ibadet olarak Kurban ve gözden geçirmemiz gereken niyetlerimiz! Şevki Yılmaz yazdı! Mutlaka Okuyun!

YILMAZ: 'Canımız sadece Allah'a kurban!'
İlahiyatçı- hatip Şevki Yılmaz “Canımız sadece Allah’a kurban!” başlığıyla kaleme aldığı yazısında ''KURBAN'' kavramı üzerinden, Kurban'ın ibadet boyutunu merkeze alarak, ictimai, ekonomik, stratejik ve en önemlisi tevhidi anlamı üzerinden okuyucusuna seslendi.

... kıyamete kadar devam edecek Kurban imtihanın muhatapları şimdi tüm Dünya İnsanlığıdır!’’ diye yazan Yılmaz ‘’Kurban, kişinin kendisini insan olarak Yaratan, akıl başta olmak üzere sayısız nimetleriyle Yaşatan ve koyduğu İslam İlkeleriyle Yöneten yegâne Rabb’imiz, Allah’ımızın sevgi ve rızasına yaklaşmanın ve O’na teşekkür etmenin adıdır!’’ diyerek kurban kesecek müslümanların, niyet ayarlarını tekrar gözden geçirmeleri gerektiğini hatırlattı!

''Katil Kabillerin egemen olduğu dünyada sadece hayvanlar değil, bebeklerimiz, çocuklarımız, genç ve ihtiyarlarımız bombalar altında feci şekilde kurban edilirken, hayvanları kestik diye nasıl gerçek bayramları eda edebiliriz ki?'' diyerek okuyucularını yaşadığımız çağın gerçekleriyle yüzleşmeye çağıran Yılmaz, Kurbanın sadece bir hayvanı kesmek olmadığını ''Günde Beş Vakit Namaz, Zekât, Oruç, Hac, Cihad ve Sadakalarımız hatta yoldaki eziyet veren şeyleri kaldırmamız ve selamlaşmamız bile birer kurban yani Allah’ımıza yakın (mukarreb) Kul olma vesileleridir!'' diyerek KURBAN ibadeti üzerinden Allah'a yakınlaşma vesilelerinin ne kadar çok ve çeşitli olduğunu da hatırlattı!

Kurban Bayramı öncesi ''KURBAN BİLİNCİMİZİ'' güncelleyeceğimiz Şevki Yılmaz’ın “Canımız sadece Allah’a kurban!” başlıklı yazısını mutlaka okuyunuz.
....

Canımız sadece Allah’a kurban!


Hz. Âdem (a.s) Efendimiz, eşi Hz. Havva (r.a) Anamız ve evlatları Habil (r.a) ile Kabil’in kurban imtihanıyla başlayan, Hz. İbrahim (s.a),  eşi Hz. Hacer anamız ve oğlu Hz. İsmail (a.s) Efendimizle sembolleşen ve kıyamete kadar devam edecek Kurban imtihanın muhatapları şimdi tüm Dünya İnsanlığıdır!

‘’Yakınlık’’ manasına gelen kurban, kişinin kendisini insan olarak Yaratan, akıl başta olmak üzere sayısız nimetleriyle Yaşatan ve koyduğu İslam İlkeleriyle Yöneten yegâne Rabb’imiz, Allah’ımızın sevgi ve rızasına yaklaşmanın ve O’na teşekkür etmenin adıdır!

Günde Beş Vakit Namaz, Zekât, Oruç, Hac, Cihad ve Sadakalarımız hatta yoldaki eziyet veren şeyleri kaldırmamız ve selamlaşmamız bile birer kurban yani Allah’ımıza yakın (mukarreb) Kul olma vesileleridir!

Bu sebeple Allah’ın kulları; putlaştırılan kişi, kurum ve uydurulan Kapitalizm, Sosyalizm, Komünizm, Laisizm, Kamalizm gibi şeytani rejimlere asla boyun eğmezler! Ve bunlar için canlarını, mallarını ve hayvanları asla adayamazlar!
...
YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5