Zeytin Dalı Harekatı'nda 790 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

TSK'nın Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı kararlılıkla sürüyor. Harekatın 13. gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 790'a yükseldi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 790 Terörist Etkisiz Hale GetirildiTürk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.Harekatın 13. gününde TSK son bilgileri paylaştı. Terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 18 hedef imha edildi.

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 790'a ulaştı.İHA'lar tespit etti, jetler imha etti

Suriye'nin Afrin kenti ile Kilis arasında bulunan Darmık Dağı çevrelerindeki terör örgütü PKK/YPG'lilerin gizlendiği beton kule ve mevziler, İnsansız Hava Araçları (İHA) ile tespit edildikten sonra koordinatları Hava Kuvvetleri Komutanlığına bildirildi.

Türk jetleri, belirlenen hedefleri 2 saati aşkın süre boyunca havadan bombaladı. Uçakların art arda ateş altına alarak imha ettiği beton kule ve mevzilerde bulunan bazı teröristler de etkisiz hale getirildi.Afrin'deki terörist başı posteri posteri vuruldu

Terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca, Afrin'de Darmık Dağı'na provokasyon amacıyla inşa edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posteri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında düzenlenen hava harekatında imha edildi.

Birçok nokta terörden temizleniyor

TSK ve ÖSO unsurları, Afrin'in Racu beldesinin kuzeydoğusunda bulunan Eyn Batman Dağı'nı terör örgütünden ele geçirdi.

Gündüz saatlerinde de Afrin'in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Bak Ubasi köyü ile çevresindeki Kurni Dağı teröristlerden arındırılmıştı.Afrin'de Kurni dağlarının zirvesi terörden temizlendi

Afrin'in beş beldesinde 19'u köy, biri köy altı yerleşim ve 7'si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 27 nokta örgütten kurtarılmış oldu.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri harekatta, Bülbül beldesinde Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa ve Bak Ubasi köyleri, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği ve Alkana köyleri, 915. Tepe ile 740 Tepe'yi, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi ve Kara Mitlak köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde de Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyünü ele geçirmişti.

TRT Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5