'Soylu, Şentop'a 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini verdi'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığını söylediği ve AK Parti'li olduğu belirtilen siyasetçi hakkındaki bilgileri TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a verdiği öne sürüldü.

Siyaset 17.06.2021 - 13:15 17.06.2021 - 13:15

Gazeteci Sevilay Yılman, Habertürk'te Ebru Baki'nin sunduğu Para Gündem programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un dün yaptığı görüşmenin detaylarına ulaştığını söyledi.

Sedat Peker'in iddiaları üzerinden AK Parti'deki rahatsızlığa değinen Yılman, Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un Süleyman Soylu'nun gündeme getirdiği 10 bin dolar alan siyasetçinin peşine düştüğünü belirtti.

Yılman, şunları söyledi:

"İş büyüyünce, olay bambaşka bir noktaya gelince, Mustafa Şentop'un ısrarlarıyla Süleyman Soylu açıklamak zorunda kaldı.

Şöyle duydum ben. 1,5 saatlik görüşme bu, epeyce uzun bir görüşme yapılmış.

Şentop'un rahatsızlıkları çok net. Sadece Şentop'un da değil, AK Parti camiasında Sedat Peker'in konuşmalarıyla ortaya atılan iddialar büyük rahatsızlık yarattı.

Medyayla ilgili de korkunç şeyler var. Bizim içimizde de rahatsızlık yaratıyor.

Süleyman Soylu'nun o ismi verdiğini öğrendim. Elindeki belgeyi vermiş sanırım. Yazılı bir cevap da verdiğini öğrendim. Konuşulmuş, sohbet edilmiş, istişare yapılmış ama yazılı olarak da bunu kayıtlara düşsün diye herhalde Sayın Soylu vermiş. Yazılı bir şeye ek olarak belgeyi de vermiş olabilir."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@