Soylu'dan 'Menzil Cemaati' açıklaması! 'Bir tane göstersinler...'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Menzil cemaatinin İçişleri Bakanlığında kadrolaştığına dair iddialara sert çıktı. Bakan Soylu, "Bir tane göstersinler görevi bırakacağım" dedi.

Gündem 20.11.2019 - 17:17 20.11.2019 - 17:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Menzil Cemaatinden bazı kişilerin İçişleri Bakanlığı'nda kadrolaştığı" iddiasına ilişkin "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım." dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2020 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

"Menzil Cemaatine mensup kişilerin, İçişleri Bakanlığı'nda kadrolaştığı, atama ve tayin yaptırdığı" yönünde dedikodular olduğunu söyleyen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç,, "İçişleri Bakanı olarak gönül rahatlığıyla 'Bakanlığımızda herhangi bir tarikat, cemaat yoktur.' diyebilir misiniz?" diye sordu.

"BİR TANE GÖSTERSİNLER..."

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Soylu, Öztunç'a, "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım." karşılığını verdi.

Kurumların yıpratılmaması uyarısında bulunan Soylu, "Beni yıpratın, istediğiniz eleştirileri yapın ama kurumlarımızı yıpratmayın. Yanlış yapıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil." dedi.

"BU OPERASYONA GELMEYİN"

Bütün eleştirileri dinlediğini belirten Soylu, "İstediğiniz eleştiriyi yapın, dinliyorum ama birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. Kimin çanağına su taşıdığınızı ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama bir hatırlatmada bulunayım, operasyona gelmeyin. Birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyor. Buna gelmeyin." diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@