Sözcü şaşırtmaya devam ediyor! 15 Temmuz manşetiyle...

Muhalif kimliğiyle bilinen Sözcü gazetesi, 15 Temmuz manşeti ile “Aynı gemide buluştuk” dedirtti. Gazete 15 temmuz demokrasi ve milli birlik günü törenlerini “Milletçe kenetlendik” başlığıyla manşetten duyurdu.

Gündem 16.07.2019 - 17:06 16.07.2019 - 17:06

Sözcü gazetesinin 15 Temmuz haberi, milli ve muhafazakar cephede “Aynı gemide buluştuk” yorumlarına neden oldu. Gazete haberinde, “FETÖ’nün kalkışmasının bastırılmasının 3’üncü yıl dönümüydü. Türkiye’nin dört bir yanında demokrasi şenlikleri vardı. Bu uğurda can veren şehitlerimiz anıldı. Millet tek yürek oldu” ifadelerini kullandı. Tören alanına her görüşten insanın buluştuğuna vurgu yapan Sözcü, sık sık eleştirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip konuşmasına da yer verdi. Gazete ‘Erdoğan birlik beraberlik mesajları verdi’ dedi.

Sözcü dün de 15 Temmuz törenlerini manşet olarak kullanmış ve okurlarıyla “Hainlerin kanlı darbe girişiminin bastırılmasının 3’üncü yıl dönümünde, Demokrasi Şöleni’ başlığıyla paylaşmıştı. Gazete haberinin spotunda “ Türkiye bugün demokrasi uğruna canını veren aziz şehitlerini anacak. En yüksek sesiyle demokrasiye ve Cumhuriyete bağlılığını haykıracak” ifadelerini kullanmıştı.

Sözcü S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye’ye gelmesini de “Türkiye’yi korkutacaklarını sandılar ama Tehditlere boyun eğmedik” başlığıyla yine manşetten kullanmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@