Sözcü'den Kızılay'a karşı algı operasyonu! Ensar Vakfı'na aktarımını bağışçı istemiş...

CHP yandaşı Sözcü Gazetesi, Kızılay'ı hedef alan asılsız bir habere daha imza attı. Söz konusu haberde Kızılay'a bağışta bulunan bağışçının taleplerini yerine getiren Kızılay'ın Ensar Vakfı'na yaptığı ödeme üzerinden algı operasyonu yürütmeye çalıştı.

Gündem 29.01.2020 - 16:18 29.01.2020 - 16:18

Provokatif ve manipülatif haberleriyle öne çıkan Sözcü Gazetesi'nin Kızılay üzerinden algı operasyonu gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

SÖZCÜ: KIZILAY, ENSAR VAKFI'NA BAĞIŞLADI

Sözcü Gazetesi'nde yer alan haberde "Elazığ-Malatya Depremi'nin ilk gününde para yardımı çağrısıyla tepki çeken Kızılay'ın, yurtlarındaki tecavüz olaylarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı'na 8 milyon dolar bağışta bulunduğu ortaya çıktı. Kızılay bu bağışı, Başkentgaz'ın kendisine yaptığı bağışı aktararak yaptı. Başkentgaz, paranın 7 milyon 925 bin dolarının Kızılay ile Ensar Vakfı arasındaki yurt protokolü çerçevesinde Ensar'a verilmesi şartıyla Kızılay'a bağışladı. Kızılay da bu parayı Ensar Vakfı'na bağışladı." ifadeleri yer aldı.

KIZILAY BAĞIŞÇININ İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRDİ

Sözcü Gazetesi'nde yer alan haber detaylarının yalan olduğu, ve olayın aslının çarpıtıldığı ortaya çıktı. Kızılay'ın Ensar Vakfı'na bağışta bulunmadığı, tam aksine Kızılay'ın bağışçısının isteklerini yerine getirdiği tespit edildi. Söz konusu bağışçı Başkentgaz, Kızılay'a bağışın 7 milyon 925 bin dolarını Ensar Vakfı'na yurt inşaatı için verilmesini talep ettiği belgede tüm detaylar yer aldı.

İşte o belge;

ÖĞRENCİ YURDU YAPIMI İÇİN ENSAR VAKFI'NA AKTARILMASI TALEP EDİLDİ

Kızılay, 2017 yılında imzalanan bağış belgesiyle ilgili açıklamalarda bulundu, "Söz konusu haberde adı geçen haberde hayırsever firma da, Kızılay'a bağışta bulunmuş ve şart olarak eğitim hizmetlerine destek vermek amacıyla öğrenci yurdu yapılmak üzere habere konu olan vakfa aktarılmasını istemiştir." ifadeleri yer alan açıklamanın sonunda, "Kızılay da bu şartı, bağışçının istekleri doğrultusunda yerine getirmiştir." diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

İşte Kızılay'ın açıklaması:

Haber Vakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@