banner29

Armand Traore'den Çaykur Rizespor ve Türkiye hakkında skandal ifadeler

Çaykur Rizespor'un eski futbolcularından Armand Traore, Ada basınına verdiği röportajda Karadeniz ekibine yine ateş püskürdü.

Spor 04.09.2020, 17:19
Armand Traore'den Çaykur Rizespor ve Türkiye hakkında skandal ifadeler

Çaykur Rizespor'a 2018 yazında Nottingham Forest'tan transfer edilen ancak yarım sezon sonra kadro dışı bırakılan Armand Traore, Ada basınına verdiği özel röportajda Karadeniz ekibine yine ateş püskürdü. Talk Sport'a özel açıklamalarda bulunan 30 yaşındaki sol bek, Türkiye'deki günlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

"Bana Rizespor'dan Fenerbahçe'ye transfer olabileceğimi söyleyen bir menajere inanarak saflık ettim. Yeni bir maceraya atıldığımı düşünüyordum ama kısa bir süre sonra kendimi felaketin içinde buldum. Takımla antrenmandayken yardımcı hoca geliyordu ve bana 'Bu gece ne yapmalıyız? Arsenal'da ne yapıyordunuz? Juventus ve Nottingham Forest nasıldı?' gibi sorular yöneltiyordu.

Yardımcı hoca, kendisine antrenmanlarda ne yaptığımızı anlatır anlatmaz gidiyor ve iki-üç saat sonra idmanı başlatıyordu. Bunu görünce kendi kendime 'Ben neredeyim?' dedim. Aylarca maaşımı ödemediler ve en sonunda avukatıma başvurmak zorunda kaldım. Bu durum, tabii ki hoşlarına gitmedi ve beni U-23 takımına yolladılar. O andan itibaren ciddi bir savaş başladı. Beni evden attılar. Hayatımı cehenneme çevirdiler.

Milli maç aralarında bütün takım ülkesini ziyarete giderken bense saat 15.00'te 20 dakikalık yürüyüş yapıyordum. Ülkeme gitmek ve çocuklarımı görmek istediğimde sürekli reddediliyordum. Kısacası tam bir kabustu. Beni parasız bırakmak istiyorlardı. Ancak en nihayetinde avukatımla açtığımız davayı kazandık. Yine de Türkiye tecrübesi, bana paranın her şey olmadığını gösterdi.

Türkiye'nin banliyösü diyebileceğimiz Rize gibi bir yerde aylarca pis otellerde kaldığınızda paranız sizin için bir şey yapamıyor. Size araba veya saat alabilir ama para her şey değil."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?