Bakan Kasapoğlu: 'Bizi gençler olimpiyatlara ve şampiyonalara taşıyacak'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından Silivri'deki Marmara Golf Sahası'nda düzenlenen Federasyon Kupası'nın ödül töreninde konuştu

Bakan Kasapoğlu: 'Bizi gençler olimpiyatlara ve şampiyonalara taşıyacak'

"Gençlerimizin azmi ve inancı bizlere ümit veriyor"

Silivri'deki Marmara Golf Sahası'nda düzenlenen Federasyon Kupası'nın ödül törenine Bakan Kasapoğlu'nun yanı sıra, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy ile sporcular ve davetliler katıldı.

İki gün süren ve 13 kulüpten 71 oyuncunun mücadele ettiği turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde şampiyonluk kupasını Bakan Kasapoğlu takdim etti.

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, "Sizlerin heyecanı, gözlerinizdeki pırıltı çok anlamlı. Bizlerin çalışmalarına ayrı bir motivasyon katıyorsunuz. Bu anlamda böyle bir müsabakaya katılımınızdan dolayı hem de spordaki gayretlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Son 17 yıl içerisinde spordaki pek çok branşımızı Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde çok ileri noktalara taşıma şansımız oldu ve inşallah bundan sonraki süreçte tüm branşlarımızı çok daha ileri noktalara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için inançlıyız, kararlıyız. Gençlerimizin azmi, inancı ve ışıltısı da bizlere ümit veriyor." ifadelerini kullandı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'de sporu tabana yaymayı hedeflediklerini altını çizerek:

"Ülkemizin sadece tesisleri ile değil, sporcuları, sporu tabana yayılmış bir şekilde tüm toplumun fertlerinin bir parçası olmasıyla çok kısa vadede olimpiyatlar ve diğer şampiyonalarda bizleri çok daha güzel noktalara taşıyacağına inancım tam. Golf Federasyonumuza öncelikle böyle bir sorumlu projeyi gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Toplumumuzun her kesimini kadın-erkek, engelli-engelsiz, genç-yaşlı demeden sporla buluşturmayı hedefliyoruz. Sizlerin de bu doğrultudaki gayretleriniz, ülkemizin her noktasındaki golfe, spora, sporcuya yönelik yaklaşımınız bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah bu çıtayı daha yukarılara taşıyacağız. Bu anlamlı müsabakaya katılan tüm sporcuları kutluyorum. Kazananları da ayrıca tebrik ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5