banner29

Burhan Kuzu ile Hakan Şükür'ün tartışması sosyal medyayı salladı

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu, Galatasaray Divan Kurulu'nda yaşananları eleştirirken araya FETÖ'cü eski futbolcu Hakan Şükür girdi ve twitter'da bir tartışma yaşandı.

Spor 09.05.2019, 12:41 09.05.2019, 12:54
Burhan Kuzu ile Hakan Şükür'ün tartışması sosyal medyayı salladı

stanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmesi, dün Galatasaray Divan Kurulu'nda da gündeme geldi.

Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak, Galatasaray yönetimine dair değerlendirmelerde bulunduğu konuşmasının sonunda şunları söyledi:

"Tanrı, İmamoğlu’nu bu memlekete bağışladı. Allah yardımcısı olsun. İnşallah o gün 23 Haziran akşamı yalnızca biz değil Türkiye’nin bayram yapacağı bir akşam olacak. Bunu gönülden temenni ediyorum. Hepimize düşen görev var. Tutacağız kulağından gelmeyeni de götüreceğiz. 23 Haziran’da noktayı koyacağız. Memleketin kurtuluşunu, çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğini tek çıkış yolu 23 Haziran’da bir zafer kazanmasıdır bu genç delikanlının. Allah onun da yardımcısı olsun, memleketin de yardımcısı olsun, hepimizin de yardımcısı olsun. Sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum."

Salondan büyük alkış ve destek alan Kozak'ın sözleri, sosyal medyada da gündem olmuştu.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu, konuya dair Twitter'da yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"FETÖ'cü futbolcuların çoğu Galatasaraylı. Zamanında Hakan Şükür'ü koruyan GS Divan Kurulu Üyeleri bugün İmamoğlu'na övgüler diziyor. Galatasaray'ın liseli ve elit tayfası Türkiye'nin siyasi geleceğine karar veremez. Galatasaray'ın stadını Erdoğan yaptırdı. Önce teşekkür etmek lazım."

HAKAN ŞÜKÜR'DEN CEVAP

Kuzu'nun söz konusu paylaşımına daha sonra eski Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür'den cevap geldi.

Şükür, ​"Kral Hakan diyerek peşimden koşturan, dibimden ayrılmayan, Abdullah Gül’ün veto ettiği şike yasasını çıkarırken Bülent Turan ve Mahir Ünal ile sen toplumun güvendiği birisin ve bunu kürsüden sen konuşursan toplum kabul eder diyen sistemin sahte hukuk profesörüne bak hele" iddiasında bulundu. Ardından ''Meclis’te ilk günlerimde, Şike yasası geldi ve ben Şamil Tayyar ile beraber bu meclisin işi değil dedim. Zorla kürsüden konuşmam istendi ve cevabım; Kariyerimi tırnaklarımla kazıyarak kazandım. Bu konusmayi da Mahir Ünal’in Istanbul’a kadar gelip evimde elinde haZirlanmis metin ile istedi ve benden hayir cevabi aldi. O surecte Tranzon’lu Vekil ve bakanlar da,(ki onlari daha cok ilgilendiriyordu.) tepki koyabilselerdi herkesin takip edecegi bi yargi sureci baslardi.'' ifadelerini kullandı.
Sizin keyfinize göre bunu hiç edemem dediğim dönem bunlar beni çoktan tukaka etmişti.

BURHAN KUZU: DELİ SAÇMASI

Bunun üzerine Kuzu, Şükür'ün paylaşımını alıntıladı ve "Yazdığın deli saçması satırların benimle ilgisini gerçekten anlayamadım .Neyin konuşması?Şike konusunda ben konuşma filan yapmadım .Üstelik hiç bildiğim bir alan da değil" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?