banner30

banner29

Eddie Newton: İslam ne kadar şanslı bir insan olduğumu anlamamı sağladı

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Eddie Newton, İslam'ın kendisini çok değiştirdiğini ve hayatına olan etkisini anlattı.

Spor 05.08.2020, 01:03
Eddie Newton: İslam ne kadar şanslı bir insan olduğumu anlamamı sağladı

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Eddie Newton’un ilginç bir yaşamı var.

İsviçre doğumlu bir Türk kızı olan Zeliha Kılıç (Newton) ile evlilik yapan Eddie Newton, 11 Mayıs 2008’de The Guardian’a verdiği röportajda, İslam dinini seçme nedeni ve özel yaşamıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Sakatlık nedeniyle futbolu bırakmak zorunda kaldım. Devam etseydim, tekerlekli sandalyeye mahkum yaşamak durumunda kalacağımı söylediler. Ben de futbolu bırakmak durumunda kaldım. Sonra çocuk sporuyla ilgili projeler yapmaya başladım. Çünkü obezite olayı çok yükseldi. Bu konuda bir şeyler yapmak istedim.

KOÇLAR ÇOCUKLARA BAĞIRMAMALI

Premier Lig yıldızları, çocuklara yeme alışkanlıkları konusunda bilgi verip, farklılık yaratabilir. Ülkede seçkin insanlar alt yapıya yardım edebilir. Çocuklara yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Koordinasyon, denge, benlik saygısı… Koçlarımız onları cesaretlendirmeye çalışıyor. Çocuklara bağırmıyorlar. Çocuklardan maksimum düzeyde yararlanırken, olabildiğince nazik davranıyorlar. Bu yüzden onlar da koçları seviyorlar ama aynı zamanda çalışma konusunda da işlerini ciddiyetle yapıyorlar. Eğer çocuklar yeterince yüksek bir standarda sahiplerse onları, zorlayabiliriz.

KAZANDIKLARIMI KAYBETMEMELİYİM

Futbolu bıraktıktan sonra İslam’ı seçtim. Bu hayatımda çok önemli değişiklikler yaşamama neden oldu. İslam beni sadece aileme odaklı bir adam haline getirdi. İşleri daha düzgün yapmamı ve hayatımı düzene sokmamı sağladı. Ve şimdi ben bunu yapabiliyorum. Dört güzel çocuğum var. Güzel bir eşim var. Ve çok mutluyum. Asla kazandığım şeyleri, kaybetmek istemiyorum. Sevdiğim bir işim var ve kendi işimi yapıyorum. İslam ne kadar şanslı bir insan olduğumu anlamama yardım etti.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?