banner29

Fatih Altaylı, Mesut Özil'in dini hassasiyetini hedef aldı! Tepki gecikmedi...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Mesut Özil'in dini içerikli paylaşımlarından rahatsız olarak, ''Mesut Özil’i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler Özil Fenerbahçe’ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii’ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler'' ifadelerini kullandı. Altaylı'ya 'Alem yaparken fotoğraf paylaşsa rahatsız olmazdınız' diyerek tepki gösterildi

Spor 12.02.2021, 19:52
Fatih Altaylı, Mesut Özil'in dini hassasiyetini hedef aldı! Tepki gecikmedi...

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin yeni transferi Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili olarak skandal açıklamalarda bulundu. 

"Buna karşın Mesut Özil’i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler Özil Fenerbahçe’ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii’ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler" görüşünü dile getiren Altaylı, şöyle devam etti:

"Çünkü Mesut Özil bol miktarda İslami paylaşım yapıyor. Hemen birileri kendini ortaya atıp 'Ne o İslami paylaşımlardan rahatsız mı oldun' falan demesin. Hiç ama hiç olmadım. Beni ilgilendiren bir şey değil sonuçta.

Selefi alimlerden paylaşımlar yapması 'Cumhuriyet değerlerinin yılmaz bekçisi' olduğuna inandığım Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sorunudur, benim değil. Ancak bugün Cuma münasebetiyle yaptığı paylaşım, benim 'Mesut Özil ne yerli ne de millidir' fikrimin doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

'Mesut Özil’in önünde dua ettiği camii Türkiye’den değil'

Mesut, dünyadan milyonlarca kişinin takip ettiği sosyal medya hesabına Fenerbahçe forması ile ellerini açıp bir cami önünde dua ettiği bir fotoğraf koydu. 'Ne güzel' diyecekseniz demeyin. Çünkü Mesut Özil’in önünde dua ettiği camii Türkiye’den değil.

Türkiye’deki onlarca dünya güzeli camii dururken, Ayasofya, Süleymaniye, Selimiye, Sultanahmet gibi her biri bir başyapıt onlarca şahane camimiz varken ve milyonlarca uluslararası takipçili bir hesapta Türkiye’nin tanıtımına bir nebze olsun katkı yapmak mümkünken, Özil koya koya Hindistan’dan Jama Camii’nin fotoğrafını koyuyor. Ben de haliyle 'Acaba bir sonraki transfer Hindistan’a mı acaba' diye düşünüyorum."

''ALEM YAPTIĞI GÖRÜNTÜLERİ KOYSA RAHATSIZ OLMAZDINIZ''

Altaylı'nın skandal açıklamalarına tepki gösterenler, ''Alem yaparken fotoğraf paylaşsa rahatsız olmazdınız'' diyerek cevap verdi.

Yorumlar (3)
Abdülkerim Akkaya 4 ay önce
Fatih Altaylı' nın kişiliği zaten belli,kendisinin ateist olduğu bilinen birşey, Mesut Özil'den rahatsızlık duymasıda gayet normal.
Fatih 5 ay önce
Onun bunun çocuğu ya
Korkut 4 ay önce
Bütün gelen yabancı futbolculardan Haçlı olanları istavroz çıkarırken,bu zurna neredeydi?N'olacak bok yiyen mahluktan dost olandan başka birşey beklenmezdi,zaten.Ne mal olduğunu ortaya koymuş.Bir GS.li olarak Mesut kardeşim hoş Safa geldin,milli takımı mada Bekliyoruz.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?