banner30

banner29

Felipe Melo: Kadıköy’de sahaya çıkarken...

Galatasaray’ın unutulmaz oyuncularından Felipe Melo, Türkiye’den ayrıldığından bu yana ilk özel röportajını yaptı. Türkiye’deki kariyerini ve yaşadıklarını anlatan Brezilyalı oyuncu, Fatih Terim’den eski takım arkadaşlarına, Türkiye’de oynadığı maçlara değin birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Spor 29.10.2019, 19:38 29.10.2019, 19:45
Felipe Melo: Kadıköy’de sahaya çıkarken...

Galatasaray’ın unutulmaz oyuncularından Felipe Melo, Türkiye’den ayrıldığından bu yana ilk özel röportajını beIN SPORTS HABER’e verdi. Türkiye’deki kariyerini ve yaşadıklarını anlatan Brezilyalı oyuncu, Fatih Terim’den eski takım arkadaşlarına, Türkiye’de oynadığı maçlara değin birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Melo'nun o çok konuşulacak açıklamaları:

Türkiye’de 4 yıl kaldın. Sen ve ailen Türkiye’yi çok seviyor. En çok neyi özledin?

-Kariyerimin en çok kupa kazandığım dönemiydi. 4 yılda 7 kupa kazandı. Türkiye’de en çok her yıl ayrı bir şampiyonluk kutlamayı özledim. İlk geldiğimde Juventus’tan 1 yıllığına kiralanmıştım ama hikayem 4 yıl sürdü. Türkiye’de en çok şampiyonluk yaşayan Brezilyalı oyunculardan oldum. Türk insanını özlüyorum. Çünkü onlarla çok kupa kazandık. Onların tutkusunu, bana karşı olan ilgilerini gördüm. Bu sadece Galatasaray taraftarı için değil, Türk taraftarlar için geçerli.

İtalya’dan Türkiye’ye transfer olduğunda kariyerin düşüşte görülüyordu. Fakat Galatasaray’da adeta yeniden doğdun. Bu süreçte seni güçlü hissettiren şey neydi?

-Bu görüşe katılmıyorum. Aksine Juventus gibi dünyanın en iyi takımları arasında gösterilen bir yerden ayrılmıştım. Çok iyi bir takımdı. Birçok kişi bu transferi kariyerimde bir geri adım olarak nitelendirdi fakat benim için Galatasaray gibi muhteşem bir kulüpte oynamak hayallerin gerçeğe dönüşmesiydi.

Galatasaray’dan ayrıldığında sen ve taraftarlar oldukça üzgündü. Neden ayrıldın? Türkiye’deki misyonunu tamamladığına inanıyor musun?

-Galatasaray’daki hikayem çok güzeldi. Birbirimize düşkünlüğümüz karşılıklıydı. Kulüpten gelen birçok davet sonrası Aralık ayında bir kez daha orada olacağım. Orada birçok arkadaşım var. Bu onurlandırmanın tadını çıkarmalıyım çünkü genelde ölüler onurlandırılıyor. Bu şerefi hayattayken ve halen futbol oynuyorken yaşamaya fırsat bulacağım. Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra ziyaret etmeye fırsatım olmamıştı ama bazı arkadaşlarımla neredeyse her gün iletişim halindeydim. Halen oynayan eski takım arkadaşlarım, yöneticiler ve Fatih Terim ile bağlarımız kopmadı. Geri dönmeyi tabii ki düşünüyorum ama nasıl bir pozisyonla bu gerçekleşir bilemem. Bu güzel hikayeyi devam ettirmek isterim.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?