banner29

Futbolda şike davası karar bağlandı! Aziz Yıldırım beraat etti

İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı kararı Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nin usul eksikliği nedeniyle bozması sonucu yeniden görülmesine başlanan 'Futbolda şike' davası karara bağlandı. Mahkeme heyeti, 19 sanığın beraatine, sanık Hakan Karaahmet'in ise 'işyeri dokunulmazlığını ihlale azmettirme' suçundan 6 bin lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti. Savcı, sanıklar Aziz Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin şike ve teşvik primi suçlarından beraatini talep etti. Mahkeme Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun beraatine karar verdi...

Spor 06.11.2020, 13:03
Futbolda şike davası karar bağlandı! Aziz Yıldırım beraat etti

Futbolda Sözde Şike" davası Çağlayan Adliyesi'nde görülmesi tamamlandı. Mahkeme, 16 Temmuz 2020 tarihinde, Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte 6 kişinin dosyasının ayrılmasına, 2016/62 no'lu dosyanın incelenmek üzere istenmesine, kumpas davasındaki delillerin gözden geçirilmesine ve yeni duruşmanın 6 Kasım 2020 tarihine ertelenmesine hükmetmişti. 31 sanık hakkındaki dava saat 10.00'da, Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte 6 kişinin yer aldığı diğer dava ise 11.00'de başladı.

Bugün yeniden görülmeye başlanan duruşmaya; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri Fethi Pekin, Burak Kızılhan, eski başkan Aziz Yıldırım, eski yöneticiler Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, İlhan Ekşioğlu, Cenk Başak ve avukat Naim Karakaya katıldı.

AZİZ YILDIRIM'A BERAAT

"Futbolda şike" davasında Aziz Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi "şike" ve "teşvik primi" suçlarından beraat etti.

19 sanık beraat etti

Yargıtay'ın bozduğu "Sözde şike" davasının aralarında Fenerbahçe eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu ve Ümit Karan'ın da bulunduğu 20 sanık yönünden görülen davasında, savcı, 19 sanık hakkında şike ve teşvik primi suçlarından delil yetersizliğinden beraat istedi. Futbolda şike" davasında, Mecnun Otyakmaz ve Şekip Mosturoğlu'nun da bulunduğu 19 sanığın "şike ve teşvik primi" suçlarından beraatine karar verildi. Sanık Hakan Karaahmet ise konut dokunulmazlığı ihlale azmettirme 6 bin TL adli para cezası verildi.

Savcıdan Aziz Yıldırım dahil 4 sanık için beraat talebi

Yargıtay'ın bozduğu "Futbolda şike" davasının, aralarında Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın bulunduğu 5 sanık yönünden görülen davasında, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanıklar Aziz Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin "şike" ve "teşvik primi" suçlarından beraatini talep etti. Sanik Selim Kımıl hakkında "tehdit" suçundan ceza istendi.

Mosturoğlu: 'Beraat ettik'

Karar sonrası bir tweet atan Şekip Mosturoğlu: "Beraat ettik. Gözümüz aydın. Davamıza ilk günden bugüne kadar destek olan herkese şükranlarımı sunarım. Yaşa Fenerbahçe." dedi.

ÜMİT KARAN VE ŞEKİP MOSTUROĞLU İÇİN BERAAT İSTEDİ

Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nin bozduğu "Sözde şike" davasının aralarında Fenerbahçe eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu ve Ümit Karan'ın da bulunduğu 20 sanık yönünden görülen davasında, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, 19 sanık hakkında şike ve teşvik primi suçlarından delil yetersizliğinden beraat istedi. Sanık Hakan Karaahmet hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis istendi.

Milliyet

Yorumlar (1)
Musa 8 ay önce
Mühim olan öte tarafta beraat etmek dünyada tertemiz oldunuz mubarek olsun
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?