'Galatasaray ikinci olur'

Galatasaray'ın eski futbolcusu Hamit Altıntop, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını değerlendirdi.

'Galatasaray ikinci olur'

HaberTürk TV'ye konuşan Altıntop'un açıklamaları şu şekilde:

O topla her şey olabilir. Bence Galatasaray ikinci olursa büyük başarı. Kimleri verdiler kimleri aldılar. Mali durum ortada. İkinci olmak çok kötü sonuç değil. Beşiktaş da Burak ile bir atak yapacaktır. Burak da golleri atacaktır, bunu yaparsa Beşiktaş'ta ister istemez şampiyonluk olacaktır.

Ozan'ı bu dönemde almaları riskti ama bu riskin avantajı büyük olabilir. Ozan inşallah oynar, çok iyi oynar. 11 milyona alınmış futbolcu, 25 milyon olabilir. Bu sene olmaz 3 yıl sonra olur. Öyle bakmak lazım. bunları tarttığınızda çok çok büyük bir risk değil.

Benim Galatasaray- Fenerbahçe muhabbeti vardı, buradaki arkadaşlarım bana naz yapıyordu. Seninle konuşmam, sana yazmam diyorlardı. Sen benim iyiliğimi mi düşünüyorsun kendi egonu mu? En yakın arkadaşımız kardeşimiz dediğimiz adamlar bize bu muhabbeti yapıyordu.

O genç arkadaşlarımızı bunlardan korumalıyız. Bir futbolcu vardı, Galatasaraylı olabilir küçükken. O sisteme uymuyordu belki o zaman. Git Beşiktaş'a Fenerbahçe'ye. İlla Galatasaray mı olacak?

Burada yönetim ile Fatih hoca aynı dili mi konuşuyor. Fatih Hocanın istediği oyuncu kim, yönetim bunu karşılıyor mu... Türkiye Ligi izleniyor. Ödemelerde çok büyük aksamalar olduğunu herkes biliyor. Buraya oyuncu getirmek bayağı zorlaştı.

Galatasaray bir Şampiyonlar Ligi sezonu oynadı, kimseyi tatmin etmedi. Schalke maçında skordan ziyade direnç göstermediniz. İçerideki maçın berabere bitmesi bile mucize. Takım moral olarak ezildi. Takımın bunu kaldırması zaman aldı.

Pepe transferi benim açımdan çok yanlış. Burada Pepe'nin büyüklüğünü de görmek lazım. Hiçbir para tartışması yapmadan gitti. Quaresma da ister istemez ödemeler olmazsa, parası ödenmezse kendi kişiliğini ortaya koyacaktır. Bence gönderebiliyorsa göndersinler. Ljajic daha ön plana çıkacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5