banner29

Giroud: Müslümanlar kardeşim

Fransa'nın deneyimli golcüsü Olivier Giroud, dini inancı ve bunun futbola yansımasıyla ilgili olarak Ouest-France'a açıklamalarda bulundu.

Spor 13.10.2019, 18:59
Giroud: Müslümanlar kardeşim

Fransa Milli Takımı'nın yıldızı Olivier Giroud, A Milli Takımımız ile oynanacak maç öncesi Ouest-France gazetesine konuştu.

İşte Olivier Giroud röportajından öne çıkanlar:

"Futbolda dini inancını sergilemek hala bir tabu mu?"

- Yanlış anlaşılabileceğimi hiçbir zaman düşünmedim. Ben inançlarımla birlikte büyüdüm. Annem beni daha küçükken ibadethanelere götürmeye başladı. Dini bir rehberim var. Her şeyimi İsa'ya borçlu olduğumu düünüyorum. Onun adanmışlığına saygı duyuyorum ve hayranım. Alçakgönüllülük ve inancın kaynağı oldu.

"MÜSLÜMANLAR, KARDEŞLERİM"

"Vücudunda da İncil'den bir dövme var."

- Temsil etmeye çalıştığım değerlerin bir sembolü. Aile, sevgi, cömertlik, güçlülük ve cesaret. Bu değerli taşımaya çalışıyorum. Bu nedenle Mezburlar 23'ü vücudumda taşımaya karar verdim.

"Annen bir evanjelist, baban ise Katolik.."

- Evet. Ben bunda bir sorun göremiyorum. Yeter ki aramızda tolerans olsun. Ben katolikleri ve müslümanları kardeşlerim olarak görüyorum. Bize hayatı veren tanrı ve bizi sürekli izliyor."

"FUTBOL, KÖPEK BALIKLARIYLA DOLU"

"Toplum gözünde, 'Takım arkadaşlarının daha iyi oynaması için çabalayan bir forvet' olarak imajın var. Ne diyorsun?"

- Bu sadece futbol. Tutkum olan bir işi yapıyorum. Ben cömert, destekleyici ve kendini düşünmeyen bir insan olmak istiyorum. Hayatımda da diğer insanları ön plana koymaya çalışıyorum.

"Takım arkadaşlarını önplana alıyorsun fakat bir yandan onlar senin rakiplerin de. Soyunma odasında bu nedenle bir rekabet yok mu?"

- Bu paradoksal bir durum. Futbol dünyası, köpek balıklarıyla dolu bir yer. Benimle birlikte oynayanları, benim önümde oynayanları eleştiremem, arkalarından iş çeviremem. Bunun bana faydası olmaz. Benlik bir iş değil.

"TAMMY ABRAHAM İÇİN DUA ETTİM"

"Tammy Abraham, Süper Kupa finalinde kaçırdığı penaltı öncesinde ekrana sen yansıdın ve dua ettiğin görüldü. Neler diyordun?"

- Tammy Abraham'ın da inançlı biri olduğunu biliyorum. Onun için, başarılı olması için İncil'den bir bölüm okuyordum. Maçtan sonra yanına gittim ve bunun dünyanın sonu olmadığını söyledim. Henüz 21 yaşında ve son penaltıyı kaçırdı. Çok zor bir durum. Kendinizi bir anlığına onun yerine koyun.

"GERİSİ ŞANS VE KADER"

"İnançlı biri olman, bu yolu seçmen diğer insanlarla ilişkilerini nasıl etkiledi?"

- Bilemiyorum. Ben insanlar hakında hızlı, sert ve çabuk yargılara varan biri değilim. Bu nedenlerle ilişkilerimi uzun vadede, sağlam temellere dayandırıyorum.

"Hayatının geri kalanında ne yapacaksın?"

- Şu ana kadar hayatımla ilgili birçok zorlu karar verdim. Bu esnada çok dua ettim ve ailemden yardım aldım. Duygularımla karar almaya çalışıyorum. Gerisi şans ve kader zaten.

(Sporx)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?