banner29

İran'dan skandal karar! Barış Pınarı'nı destekleyen futbolcuya men cezası

İran Futbol Federasyonu, Barış Pınarı Harekatı'nı desteklemek amacıyla sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaşan futbolcu Mehdi Bebri'ye sahalardan men cezası verdi

Spor 17.10.2019, 14:25 17.10.2019, 14:36
İran'dan skandal karar! Barış Pınarı'nı destekleyen futbolcuya men cezası

İran Futbol Federasyonu'na (FFIRI) ait internet sitesinde yayımlanan açıklamada, "Traktör Futbol Takımı oyuncusu Mehdi Bebri sportmenlik dışı davranışta bulunması nedeniyle geçici olarak sahalardan uzaklaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Mehdi Bebri'ye hakaret eden Sanatı Nefti Abadan oyuncusu Sirvan Kurbani'ye de aynı cezanın verildiği belirtilen açıklamada, futbolcular ve kulüp yöneticilerinin kesin karar için disiplin kuruluna sevk edildikleri duyuruldu.

Traktör Futbol Takımı oyuncusu Bebri geçen günlerde sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaşmış, tepkiler üzerine paylaşımını silmişti.

"Esteghlal oyuncusu da ceza almalı"

Traktör Kulübü, Bebri'ye ceza veren FFIRI'nın Esteghlal'de forma giyen Voria Ghafouri'ye de ceza vermesi gerektiğini belirten bir paylaşımda bulundu.

İşte Ghafouri'nin Rojova paylaşımı:

Kulübün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi: 

Türk bayrağı paylaşan Traktör takımının futbolcusu Mehdi Bebri'ye geçici olarak sahalardan men cezası veriyor ancak bu arada Esteghlal takımının futbolcusu Voria Ghafouri, profilinde "Rojava" gibi yazılar paylaşıyor ve hiç ceza almıyor. Traktör futbolcusunun paylaştığı görüntü yanlış sayılıyordu, Esteghlal takımının futbolcusunun paylaştığı da o kadar yanlış sayılmalıdır. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?