Mesut Özil'e bıçaklı saldırının detayları ortaya çıktı! Asıl hedef...

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'de forma giyen Mesut Özil ve takım arkadaşı Sead Kolasinac'a gerçekleştirilen bıçaklı saldırının detayları ortaya çıktı.

Mesut Özil'e bıçaklı saldırının detayları ortaya çıktı! Asıl hedef...

Arsenal forması giyen Mesut Özil ve Sead Kolasinac, İngiltere'nin başkenti Londra'da iki kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

Boşnak futbolcunun yeni aldığı saati gasp etmek isteyen bıçaklı saldırganlar, iki yıldızın Türk restoranına sığınması sayesinde amaçlarına ulaşamadılar.

Anbean neler yaşandı?

TRT Spor yorumcusu Serkan Akkoyun, konuyla alakalı olarak Mesut Özil'in menajerini aradığını belirterek yaşanan olayın detaylarını ve perde arkasını birinci ağızdan aktardı.

Olaylar şöyle gelişiyor; maskeli iki saldırgan, Sead Kolasinac'ın yeni bir saat aldığını öğrendikten sonra Boşnak futbolcuyu bir süre takip ediyorlar ve gasp için en doğru anı bekliyorlar.

Bu esnada Mesut Özil ve eşi, Kolasinac'tan bir paket almak için evinin önüne geliyorlar. Saldırganlar tam bu noktada harekete geçiyor. Maskeli ve bıçaklı iki kişi, hem Mesut Özil'e hem de Sead Kolasinac'a saldırıyor.

Evinin önünde saldırıya uğrayan Kolasinac, bıçaklı hırsızlara çıplak elle karşı koyarak geri püskürtüyor. Mesut Özil de araçta bulunan eşiAmine'yi korumak için aracı çalıştırıp uzaklaşıyor.

Kısa bir mesafede ilerledikten sonra Kolasinac'ı da araca alan Mesut Özil, 10 dakika mesafede bulunan bir Türk restoranına doğru hareket ediyor. Saldırganların motorla takip ettiğini fark eden iki futbolcu, restoranı arayarak durumu haber veriyor ve birazdan orada olacaklarını söylüyorlar.

Mesut Özil'in aracının restoranın gelmesiyle dışarıya çıkan çalışanlar, saldırganları geri püskürtüyor. Saldırganların korkudan kaçmasının hemen ardından polisler olay yerine geliyor.

Kolasinac arkasından dolaşan ikinci saldırganı da geri püskürtmeyi başarıyor.

Görgü tanığı konuştu

Daily Mail gazetesine konuşan görgü tanığı Azuka Alintah, "Özil, bıçaklı adamlar tarafından kovalanan herkes gibi dehşete düşmüş görünüyordu. Can havliyle kaçıyor gibiydi." dedi.

Mesut Özil'in restorana girerken motosikletli kişiler tarafından kovalandığını gördüğünü söyleyen Alintah, "Kasklarını çıkarmamışlardı, siyah giyimlilerdi. Bu sıcak havaya rağmen uzun kollu giymişlerdi." ifadesini kullandı.

Soygun amaçlı yapıldığı belirtilen saldırı sonrası olay yerine polis çağrıldı. İfadeleri alınan 2 futbolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu ve yaralanmadıkları belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5