banner29

PKK yandaşlarından milli takım kafilesine sözlü taciz!

İsveç'in Gavle kentinde düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası sırasında PKK terör örgütü yandaşları, Türk kafilesini sözlü olarak taciz etti.

Spor 15.07.2019, 17:25
PKK yandaşlarından milli takım kafilesine sözlü taciz!

Gavle kentinde düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın son gününde, yürüyüş müsabakaları sırasında bir grup parkura geldi. Kendilerinin PKK'lı olduğunu söyleyen gruptakiler Türk kafilesini sözlü olarak taciz etti. Milli kafile, terör örgütü yandaşlarına tepki gösterdi. Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, PKK yandaşlarıyla tartıştı.

"İNSANLIK YOKSUNU BU GRUBA GEREKEN TEPKİYİ GÖSTERDİK"

Olayla ilgili konuşan Federasyon Başkanı Çintimar, "Şehir meydanında yapılan yarışmada altın madalya kazanan sporcumuz ve Türkiye anonslarından rahatsız olan bir grup terörist sözlü saldırıda bulundu. Kendilerinin PKK'lı olduğunu ifade eden insanlık yoksunu bu gruba gereken tepkiyi gösterdik. Konsolosluk görevlileri gelince tehditlerden vazgeçerek kaçanlar hakkında uluslararası gereken neyse yapılacak. Biz Türk milleti olarak yurt dışı ve yurt içinde ülkemize karşı yapılan her türlü hain saldırılara karşı gerekeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?