banner29

Rakip takımın başkanını tokatlayan Aziz Yıldırım'a hakimden ayar!

Yakındoğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Işık Eyigüngör'e tokat atıp tehdit ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, "Her parmak sallamak tehdit mi oluyor, bu kadar basit mi?" deyince Hakim, "Ona biz karar vereceğiz" diyerek tersledi.

Spor 30.09.2019, 16:30
Rakip takımın başkanını tokatlayan Aziz Yıldırım'a hakimden ayar!

İstanbul Kadıköy'de, Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe arasında 7 Mayıs 2017 tarihinde oynanan basketbol maçı öncesinde Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın, ev sahipliği yapan Yakındoğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Işık Eyigüngör'e tokat atarak, "bitireceğim seni, daha da beter yapacağım" şeklindeki sözleri üzerine Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi Ali Cenk Başak hakkında "basit tehdit" suçundan ayrı ayrı 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Anadolu 69. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci duruşmasına sanık Aziz Yıldırım ile taraf avukatları katıldı.

"Yakışıyor mu yaptığınız dediğimde ortalık karıştı"

İnşaat mühendisi olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu belirtti. Sanık Aziz Yıldırım, "Maç için spor salonuna gittim. Ama niye gittim? Bir gün önce yapılan toplantıda Yakın Doğu Üniversitesi takımı yöneticileri, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan ve Genel Sekreterinin maça gelemeyeceğini ifade etmişler. Arkadaşlar bunu bize söyleyince taraftarıyla övündüğümüz bir kulübün başkanı olarak maça gitmem gerektiğini düşündüm. Hem Fenerbahçe taraftarına hem şahsıma ana avrat küfrettiler. Ben de Işık beye, 'Yakışıyor mu yaptığınız' dediğimde ortalık karıştı" diyerek yaşananları anlattı.

"Ona biz karar vereceğiz"

Bu sırada mahkeme hakimi "Parmağınızı kaldırarak tehditte bulundunuz mu?" diye sordu. Yıldırım ise, "Hatırlamıyorum. Her parmak sallamak, el kol hareketi tehdit olabilir mi, bu kadar basit mi?" diye yanıt verince, hakim "Ona biz karar vereceğiz" dedi.

Yıldırım, "Seni bitireceğim, daha da beter yapacağım' demedim. Parmağımı kaldırarak tehditte bulunmadım" ifadelerini kullandı.

"Adalete güveniyoruz" yanıtı

Hakim, Aziz Yıldırım'a ceza verilmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul edip etmediğini sordu. Suçsuz olduğunu ve beraat kararı verileceğine inandığını söyleyen Yıldırım "Adalete güveniyoruz' diye yanıt vererek kabul etmedi.

"Operasyon ne demek?" 

Işık Eyigüngör'ün avukatı Seyit Kaplan, "Fenerbahçe'ye herhangi bir şekilde zarar verirlerse, her türlü operasyonu yaparım' dediniz mi, operasyondan kastettiğiniz nedir" diye sordu.

Yıldırım, "Yani adam mı öldürürüm demek istedim. Operasyon ne demek?" diyerek tepki gösterdi.

Aziz Yıldırım'ın sık sık yurt dışına çıktığını belirterek, duruşmalardan bağışık tutulması talebini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?

Öte yandan aynı olaya ilişkin Işık Eyigüngör'e tokat atan Aziz Yıldırım hakkında "kasten yaralama" suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılırken, Işık Eyigüngör hakkında ise "kasten yaralamaya teşebbüs" suçundan 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?